Askerlik Süresi Kısalıyor Mu? Savunma Bakanı Son Sözü Söyledi

Askerlik Süresi Kısalıyor Mu? Savunma Bakanı Son Sözü Söyledi

KamuAjans.Com-Son günlerde çokca konuşulmaya başlanan askerliği kısalacağı konusununda bir çok medya ve gazetede haber yapıldı.Hükümetinde gündeminde olan askerliğin kısalacağı konusunda hükümetinde farklı kesimlerinden açıklamalar gelmişti.Bu konuşmalara bugün savunma bakanından bu açıklamalara nokta koyan açıklama geldi.

 Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, askerlik süresinin kısalacağına yönelik iddialarına açıklık getirdi.

Önceki gün yapılan açıklamalarının yanlış aksettirildiğini belirten fikri ışık askerliğin kısalması yönünde çalışmanın hükümettin gündeminde şuan için olmadığı belirtildi.

"Söz konusu haberlerde Sayın Bakan'ın katıldığı televizyon yayınları referans gösterilerek askerliğin kısalacağı bilgisi verilmektedir. Milli Savunma Bakanı Işık, katıldığı canlı yayınlarda askerliğin kısalacağına dair herhangi bir açıklama yapmamış veya askerliğin kısalacağı manasını taşıyan herhangi bir ifadede bulunmamıştır."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.