2020 Yılı Emeklilerin İkramiye Tarihleri Belli Oldu

2020 Yılı Emeklilerin İkramiye Tarihleri Belli Oldu

Kamuajans.com – SGK'nın açıkladığı verilere göre Türkiye'de 12 milyon 324 bin 186 kişi devletten emeklilik, malullük, ölüm aylığıyla, dul ve yetim maaşı alıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) açıkladığı rakamlara göre Türkiye'de 12 milyon 324 bin 186 kişi devletten emeklilik, malullük, ölüm aylığıyla, dul ve yetim maaşı alıyor.

Buna karşılık Türkiye’de yaşayan herkesin kabul ettiği bir şey var, o da emekli maaşlarının düşüklüğü. Hal böyleyken milyonlarca emeklinin gözü kulağı da ceplerine girecek ufak miktarlarda oluyor.

2020'DE 2 İKRAMİYE VE PROMOSYON

2020 yılında emeklilere, 2 kez bayram ikramiyesi ve ikinci promosyon var. Emeklilere 2020'de de iki kez bayram ikramiyesi ödenecek. Tutarlarda değişiklik yapılmazsa biner lira ödenecek.

İLK İKRAMİYE 18-22 MAYIS

Emekliler Ramazan Bayramı ikramiyesinin 18-22 Mayıs tarihleri arasında, Kurban Bayramı ikramiyesini de 27-30 Temmuz tarihleri arasında alacaklar.


Kaynak : Milli Gazete 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.