Son Dakika…Ak Parti Grup Başkanvekili Öğretmen Atamalarında Mülakatla İlgili Açıklamalarda Bulundu!

Son Dakika…Ak Parti Grup Başkanvekili Öğretmen Atamalarında Mülakatla İlgili Açıklamalarda Bulundu!

Ak Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahinusta kamuya öğretmen atamalarında mülakat konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Öğretmen Atamalarında mülakatın kaldırılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan 2023 Genel Seçimleri öncesinde söz vermişti. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise mülakatlardan vazgeçilmeyeceğini düzenleme yapılacağını açıklamıştı. Ak Parti Grup Başkan Vekili Leyla Şahinusta ise katıldığı Canlı yayın programında konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı.

“Elbette ki bu konuda net bir kararımız var. Bazı meslekler var ki mülakatın olması gerekiyor. Öğretmenlik aslında böyle bir meslek bu işi yapabilir mi? Öğretmenimizin öz veri ve kendi çabasıyla bu işi yapabilir mi? Bunu tespit etmek amacıyla… İnsanların kafasında soru işaretleri var. Bizimde temennimiz herkesin aldığı puanlarla birlikte atanması. Tamamen mülakatsız olduğu zaman kontrol olmayacak mı endişesine kapılan insanlarımız var. 657’nin getirdiği düzenlemeler ona da uygun olmak zorunda. Dünyanın her yerinde böyle o yüzden bu alanla ilgili düzenlemeler kimseyi endişe ettirmesin. Mülakatın yapılabileceği yerler ve puanla işe alan yerlerde vardır… İşini hakkıyla yapabilmeli yapmadığı zamanda bunun hesabının sorulacağını herkesin bilmesi gerekir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum