Okullarını yenilediler! Öğretmen ve veliler birlik oldu. Öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirdi !

Okullarını yenilediler! Öğretmen ve veliler birlik oldu. Öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirdi !

Hakkari ilimizin Yüksekova ilçesinde bulunan okulumuz yenilendi. Okulların ara tatile girmesini fırsat bilen veli ve öğretmenler el ele vererek, azimle okullarına tadilat yaptılar.

Boya ve badana yaptılar. Gerekli tamiratlar dahi yapıldı. Öğrencilerim eğitimlerine devam edebilecekleri en güzel hale getirdiler. İşte bu güzel haberimizin detayları…

Birinci dönem ara tatili ile birlikte okullar tatil edildi. Ancak Hakkari Yüksekova da bulunan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri memleketlerine dönmeyip Hakkari’de kaldılar. Öğrencilerinin daha ferah bir ortamda eğitim almaları için çalışmalara başladılar.

Kendi imkanlarıyla boya ve malzeme alan öğretmen ve idareciler, velilerin de desteğiyle okulun duvarlarını boyadı, sıra ve oturaklarını temizledi.

Kısa sürede okulun tamamını temizleyen öğretmenler, ara tatilin ardından ders başı yapacak öğrencilerine daha temiz bir ortam hazırladı.

Okul Müdürü İslam Onay, AA muhabirine, eğitimin sadece ders vermekle yeterli olmadığını söyledi.

Okul müdürü anlattı

Okulu eğitime hazırlamak için ara tatili fırsat olarak gördürdüklerini anlatan Onay, "Okulun tadilat işleri vardı. Öğretmenler ve veliler olarak ara tatili fırsat bildik. Bu yönde çalışmalarımıza başladık. Öğrencilerin daha nezih bir ortamda ders almaları için okulumuzun koridorlarını, sınıflarımızı boyadık. Onarılması gereken kalorifer tesisatını elden geçirdik. Kırılan, dökülen yerleri onardık." diye konuştu.

Öğretmen ve velilerin bu konuda büyük bir fedakarlık yaptığını belirten Onay, çalışmaya destek veren herkese teşekkür etti.

İlçede 4 yıldır görev yapan Aslı Sabuncu da meslektaşlarıyla beraber okulun eksiklerini gidermek için çalıştıklarını söyledi.

Öğrencilerinin en iyi ortamda eğitim almasını istediklerini anlatan Sabuncu, "Öğrencilere daha hijyenik bir ortam sağlamayı amaçladık. Bu nedenle okulu baştan sona temizledik. Okulun boyanmasına yardımcı olduk. Sıraları sildik. Öğrenciler için pırıl pırıl yaptık. Yeni dönemde öğrencilerimize güzel bir ortam oluşturduk." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.