MEB Bakanı Açıkladı. Okullarda Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Eğitimi Verilecek!

MEB Bakanı Açıkladı. Okullarda Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Eğitimi Verilecek!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Öğretmenler Odası Buluşmasında açıkladı. 5. sınıflara yoğunlaştırılmış dil eğitimi verilecek. Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Öğretmenler Odası Toplantılarıyla öğretmenlerle buluşmaya devam ediyor. Bakan Tekin son olarak Konya ilinde öğretmenlerle bir araya geldi. Daha önce yaptığı konuşmalarda Öğretmenler Odası toplantılarını merkeze alarak değişimler yaptığını açıklamıştı. Göreve geldiğinden itibaren pek çok düzenlemeler yapan Bakan Tekin öğretmenler odası buluşmalarından öğretmenlere önceden müjdeyi vermiş oluyor.

Bakan Tekin’in Konya Öğretmenler Odası Buluşmalarında da pek çok düzenlemeden bahsettiği biliniyor. Daha önce katıldığı TV Programında yabancı dil öğrenimi hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Tekin yabancı dille ilgili yeterli ders sayısı, yeterli öğretmene sahip olmalarına rağmen bu dersteki başarısızlığının sebeplerinin araştırıldığını sonuç olarak ise ana dili bilme kullanmadaki eksiklik olduğunu bulduklarını ifade etmişti. Türkçe dersine çok önem verdiğini ifade eden Bakan Tekin Öğretmenler Odası Buluşmasında” Yabancı dil öğrenimi için önce sıkı bir Türkçe eğitimi verilecek. Ardından 5. Sınıfta yoğunlaştırılmış dil eğitimi verilecek.” İfadelerini kullandı.

Kamuajans.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

9 Yorum