Gündemden Düşmeyen mülakat! Öğretmen atamaları artık mülakata mı takılacak! Yediden yetmişe büyük destek!

Gündemden Düşmeyen mülakat! Öğretmen atamaları artık mülakata mı takılacak! Yediden yetmişe büyük destek!

Atama bekleyen öğretmenler Ulus’ta mülakatsız 68 bin atama istediklerini dile getirdiler. Atama bekleyen, birçoğu işsiz olan öğretmenler mülakata hayır demek için toplandılar ve seslerini duyurdular. İşte tüm detaylar haberimizde…

Atama beklemekte olan ve birçoğu işsiz olan öğretmen kardeşlerimiz seslerini duyurabilmek için 81 ilimizde gelerek, büyük bir katılımcı oranı ile Ankara Ulus Meydanında saat 13.00’da toplandılar. Büyük organizasyondan önce öğretmenler, büyük öğretmen Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ü yani Anıtkabir’i ziyaret ettiler. Yapılan büyük etkinlikte mülakatsız 68 bin adil kontenjan dağılımı taleplerini meydanlarda hep beraber tüm öğretmenlerimiz ile birlikte dile getirdiler.

İnançlı mülakat istemiyoruz, liyakatsiz atama istiyoruz! Dediler

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmen atamalarında mülakatla ilgili yeni bir düzenleme yapılacağını açıklamıştı. Buna göre 45 dakika sürecek mülakat video kaydına alınacak rastgele seçilmiş bir konuyla ilgili ders anlatılmasını beklenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Genel Seçim öncesinde kamuya personel alımlarında mülakatı kaldıracağız sözüne güvenen öğretmenler Mülakata Hayır mesajını pankartlarla ve sloganlarla ifade etti.

İşte atılan slogan

"Seçim Sözü Mülakat Kaldırılsın"

"Mülakatsız 100 Bin Atama Şubatta Okula"

"Seçim Sözü Mülakatlar Kaldırılsın"

"Öğretmenler Tek Yürek, Bize Mülakatsız Atama Gerek"

Atama bekleyen öğretmenlere 7'den 70'e herkesin destek veriyor. Sadece öğretmenler değil aileleri, akrabaları, arkadaşları bu bekleyişe ortak olan bütün yakınları atama takvimini bekliyor. Diplomalarının kağıt parçası olarak görülmemesi gerektiğini vurgulamak için öğretmenler etkinlik sırasında sembolik olarak alkış ve ıslıklar eşliğinde diplomalarını tabuta attı. Öğretmen atamalarında genel alım sayısına bağlı olarak tüm branşların kontenjan sayılarında değişimler yaşanacak. Tek Yürek olan öğretmenler genel alım sayısının artmasını talep etti. Bakan Tekin 68 Bin öğretmen açığımız var sözlerine istinaden 68 Bin atama taleplerini açıkladılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum