Ekim ayı sonunda açıklanacağı belirtilmişti! Öğretmen atama takvimi neden hala açıklanmadı!

Ekim ayı sonunda açıklanacağı belirtilmişti! Öğretmen atama takvimi neden hala açıklanmadı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmen atama takvimine ilişkin yaptığı açıklamalarda Ekim auı sonunda takvimin açıklanacağını belirtmişti. Ancak öğretmen atamaları hala açıklanmadı. Peki neden?

Öğretmen atamalarına dair yapılan açıklamalarda atama takviminin Ekim ayı sonunda açıklanacağı belirtilmişti. Geçtiğimiz haftalarda da Bakan Tekin Maliye Bakanlığı ile görüşmelerin sürdüğüne dikkat çekmişti. Ekim ayı sonunda açıklanması beklenen atama takvimi neden hala açıklanmadı? Konu ile alakalı olarak Eğitimci Yazar Yasin Görmüş neler dedi? Haberimizin devamından okuyabilirsiniz.

Öğretmen atamaları ne zaman açıklanacak?

Ekim ayı sonunda açıklanması beklenen ve halen açıklanmayan öğretmen atamaları hakkında Eğitimci Yazar Yasin Görmüş ;

''Kabinede görüşülmüştü. Konuşulanlara istinaden Bakan bey belirsizliği gidermek adına kamuoyuna lanse etti. Lakin atamaları Maliye Bakanlığı belirlediği için evdeki hesap çarşıya uymuyor. Maliye Bakanı da çok katı, mali işlerde çok disiplinli. O yüzden bütçeyi bekliyor. Gözlemlediğim kadarıyla bu işleri öngörülebilirlik ve imkanlar doğrultusunda yapıyor. İfadeleri ile atamalar konusunda Maliye Bakanlığına bağlı bütçe görüşmelerinin oldukça sıkı ilerlediğini vurguladı.

Açıklamaların devamında; Daha önce Ziya Selçuk ve Mahmut Özer'e de çok olmuştu. Her gelen bakan konuşulanlara istinaden kamuoyuna açıklama yapıyor lakin dediğim gibi evdeki hesap çarşıya uymuyor. Özellikle 2017'den sonra belirsizlikler olmaya başladı. En sağlıklısı Maliye Bakanlığı'nın somut çalışmasını gördükten sonra, Cumhurbaşkanlığı'na takdim edilmesini beklemek ve o zaman bir tarih vermek. Dedi.

Her daim Maliye Bakanlığı beklenmeli!

Bir de atamalarda şöyle bir durum var. Her daim Maliye Bakanlığı'nı beklemek gerekmiyor. Cumhurbaşkanımız da inisiyatif alıp sayı açıklayıp daha sonra Maliye'den çalışma yapmasını bekleyebiliyor. Lakin son birkaç atamada Cumhurbaşkanımızın böyle bir inisiyatif aldığını görmedim. Sayı konusunda da şöyle oluyor. Maliye Bakanlığı bütçe hazırlayıp teklif sunuyor, Milli Eğitim Bakanı da talepte bulunuyor. Cumhurbaşkanı son kararı verip ya Maliye Bakanlığı'nın yaptığı çalışmaya imza atıyor ya da üstünü çizip kendi sayı belirleyebiliyor. Öğretmen atama süreci konusunda bilmeniz gerekenler bunlar.''

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum