Eğitim Zirvesinden gelişime açık, ileri hedef vurguları yapıldı!

Eğitim Zirvesinden gelişime açık, ileri hedef vurguları yapıldı!

Türkiye Maarif Vakfı tarafından düzenlenen "3. İstanbul Eğitim Zirvesi", Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşen zirvede konuşmalar yapan Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün eğitimde ileri ve gelişime yönelik konuştu.

3.İstanbul Eğitim Zirvesinde konuşan Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, yaptığı açıklamalarda; "Dünyanın farklı coğrafyalarında hizmet veren bir uluslararası eğitim ağı olarak bir taraftan uluslararası eğitimde yaşanan gelişmeleri yakından takip ederken diğer taraftan her ülkenin kendine özgü eğitim içeriklerini de anlamaya, öğrenmeye gayret ediyoruz." ifadeleri ile uluslararası eğitimde yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve bu içerikleri öğrenmek için çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Türkiye eğitimde bir marka!

3.İstanbul Eğitim Zirvesinde konuşan Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün konuşmasının başında, "Gazze'de yaşanan insanlık dramının bir an önce son bulmasını ve çocukların en temel hakkı olan barış ve huzur içinde eğitim haklarına yeniden kavuşmalarını bütün kalbimle diliyorum." ifadeleri ile Gazze’de yaşananlara karşı düşüncelerini dile getirdi.

Açıklamalarının devamında; "Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını saygıyla anıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 'Türkiye Yüzyılı' vizyonu doğrultusunda ülkemizin 2053 hedeflerine adım adım ilerleyişinde Türkiye Maarif Vakfı olarak uluslararası eğitimde Türkiye'nin bir markası olmanın haklı gururunu yaşadığımızı ifade etmek isterim." ifadeleri ile de Eğitim alanında Türkiye’nin bir numara olduğunu vurgulayarak bu gururu yaşadığını belirtti.

Zengin içerikli eğitim için öğrenmeye devam ediyoruz!

Akgün konuşmalasının devamında; "Dünyanın farklı coğrafyalarında hizmet veren bir uluslararası eğitim ağı olarak bir taraftan uluslararası eğitimde yaşanan gelişmeleri yakından takip ederken diğer taraftan her ülkenin kendine özgü eğitim içeriklerini de anlamaya, öğrenmeye gayret ediyoruz. Türkiye'nin eğitim alanındaki birikimini hem zenginleştirmek hem de paylaşmak amacıyla kurulan vakfımızın faaliyetleri, sadece yurt dışındaki okullarımızla sınırlı değildir. Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Programı, Türkçe alanında önemli bir boşluğu doldurmuştur. Bünyemizde kurmuş olduğumuz Maarif Ajansı ile yükseköğretimin uluslararasılaşmasına katkı sağlıyoruz. Dünyanın önemli üniversitelerinde açmış olduğumuz Türkiye Araştırmaları Merkezlerini kamusal sorumluluğumuzun bir parçası olarak değerlendiriyoruz. Türkiye'nin eğitim tecrübesini ve birikimini yurt dışına taşırken küresel gelişmeleri de ülkemiz gündemine getiriyor, Türk eğitim camiasının hizmetine sunuyoruz." ifadeleri ile eğitimde zenginliğin arttırılması için küresel gelişmeleri de yakından takip ettiklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.