Başöğretmenlik ve Uzmanöğretmenlik sınav soruları yayımlandı!

Başöğretmenlik ve Uzmanöğretmenlik sınav soruları yayımlandı!

Öğretmenlerin kariyer basamakları alanında girdikleri sınavlar dün yani 19 Kasım 2023 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Geçtiğimiz dakikalar içerisinde ise uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarının sorularının yayımlandığı duyuruldu.

Öğretmenlerin mesleki kariyer basamaklarında ilerlemelerine yardımcı olan kariyer sınavlarının uzman ve başöğretmenlik sınavları geçtiğimiz gün yapıldı. Çevrimiçi yapılan sınavların soruları yayımlandı.

Öğretmenlik kariyer basamakları sınavı nedir?

Öğretmenlerin mesleki gelişimleri adına kariyerlerini yükseltmeleri için girmeleri gereken bir sınav türüdür. Kariyer basamaklarında ilerlemek isteyen öğretmenlerin girmeleri zorunlu olan uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavları geçtiğimiz gün 19 Kasım 2023 tarihinde online olarak yapıldı.

Sınavda; Başöğretmenlik için başvuran adayların yüzde 99,03'ı sınava katıldı. Çevrimiçi ortamda yapılan sınav 19 Kasım'da saat 10'da başlayıp 13:00'da sona erdi. 100 sorudan oluşan çoktan seçmeli 5 şıklı sınavın süresi 135 dakikaydı. zman Öğretmenlik için başvuran adayların yüzde 99,40'ı sınava katıldı. Çevrimiçi ortamda yapılan sınav 19 Kasım'da saat 10'da başlayıp 13:00'da sona erdi. 100 sorudan oluşan çoktan seçmeli 5 şıklı sınavın süresi 135 dakikaydı.

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Öğretmen Kariyer Basamakları Sınavı Başöğretmenlik Yazılı sınav sorularını yayımladı.

Sınav soruları yayımlandı!

2.Grup Başöğretmenlik Yazılı Sınav soruları için tıklayınız.

1.Grup Uzman Öğretmenlik Yazılı sınav soruları için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.