Uzman öğretmenlik 5 yıla inecek mi? Yasal düzenleme hangi aşamada işte son durum

Uzman öğretmenlik 5 yıla inecek mi? Yasal düzenleme hangi aşamada işte son durum

Uzman öğretmenlik 5 yıla inecek mi? Yasal düzenleme hangi aşamada işte son durum

Uzman öğretmenlik yıl şartının 5'e düşeceği açıklaması, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yapılmıştı. Bu durum birçok öğretmenin ilgisini çekti. Uzman öğretmenlik 5 yıla inecek mi? Yasal düzenleme hangi aşamada. İşte son durum

Meclis açıldığında bu düzenlemenin kanun teklifi olarak sunulacağı belirtildi. Peki, uzman öğretmenlik yıl şartı düşüşü bu yıla yetişecek mi?

Bu konuda çok sayıda spekülasyon var. Uzman öğretmenlik kanun teklifinin yaz aylarında Meclis'e gelmesi ve Meclis'ten geçmesi planlanıyor.

Uzman öğretmenlik başvuruları 9 haziran tarihi itibariyle alınmış olacak. Olası bir düzenlemeden bir sonraki yıl yararlanılacağı düşünülüyor. Bu düzenlemenin bu yıl yetişmesi pek olası görünmüyor.

Bu sene uzman öğretmenlik başvuruları 10 yıl şartı üzerinden alındı.

Meclis açıldığında kılavuzun değişme ihtimali olsa da bu düzenlemenin bu yıla yetişmesi pek mümkün görünmüyor. Ancak bu durum bir sonraki yıl için değişebilir.

9 Haziran tarihi itibariyle uzman öğretmenlik başvuruları alınmış olacak. Beklenen düzenleme gerçekleşirse, bir sonraki yıl bu değişiklikten yararlanılması bekleniyor.

Öğretmenler ve adaylar için bu durum merakla beklenen bir gelişme. Önümüzdeki yıl bu konuda neler olacağını takip etmek önemli olacak

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum