Sosyal medya paylaşımı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusu!

Sosyal medya paylaşımı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusu!

Sosyal medya paylaşımı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusu!

Mardin Barosu, Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün sosyal medya paylaşımına tepki göstererek suç duyurusunda bulundu.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde Milli Eğitim Müdürü olan Ümit Çetin, Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ arasında imzalanan mutabakat sonrası sosyal medya hesabı üzerinden "Adaşımla Nikahınız hayırlı olsun Hevaller… Aile içi şiddete maruz kalmayasınız… Koca sinirliyken hanıma sessizlik düşer… HIŞŞŞŞŞ" paylaşımı yaptı. Sosyal medya kullanıcılarının tepki göstermesi üzerine Çetin, paylaşımını sildi.

Mardin Barosu konuyla ilgili açıklama yaptı. Mardin Barosu, Çetin'in paylaşımının "nefret ve ayrımcılık içeren cinsiyetçi" ifadelerden oluştuğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü olduğu söylenen Ü.Ç. isimli şahıs herkese açık olan kişisel sosyal medya hesabı üzerinden;

"Adaşımla Nikahınız hayırlı olsun Hevaller… Aile içi şiddete maruz kalmayasınız… Koca sinirliyken hanıma sessizlik düşer… HIŞŞŞŞŞ” şeklindeki ifadeleri ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiş, halkın bir kesimini aşağılamış, bu paylaşımla, uzun süredir kadınların emeğiyle örülen özgür ve eşitlikçi kadın mücadelesini yok sayarak eril ve patriyarkal bir yerden kadın kimliğini aşağılamış hem kadınlara hem de Kürtlere yönelik saldırıda bulunmuştur. Dolayısıyla şahıs kadınlara yönelik de ayrımcılık yasağını ihlal edici bir söylemle hakarette bulunmuştur.

Şahıs hakkında hem suç duyurusunda bulunacağımızı hem de hakkında idari soruşturma başlatılması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına başvuruda bulunacağımızı kamuoyuna bildiririz."

mardinhaber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.