Bakan Yusuf TEKİN'e yeni Danışman.

Bakan Yusuf TEKİN'e yeni Danışman.

Bakan Yusuf TEKİN'e yeni Danışman.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in daveti üzerine danışman olarak atanan Erol Erdoğan, kültür ve eğitim dünyasına kazandırdığı eserlerle tanınıyor. Bir dönem aktif siyasetle de ilgilenen Erdoğan, daha önce dönemler halinde geldiği Beykoz’u sürekli ikametgâhı olarak değerlendiriyor.

Erdoğan danışmanlık görevinin ardından Türkiye’nin çeşitli illerindeki eğitimcilere yönelik seminerlerine başladı.

galeri-er-1-ykbindm9hi.webp

Erol Erdoğan kimdir?

1969 yılında Sinop'ta doğdu. Lisansını ilahiyatta, yüksek lisansını sosyolojide tamamladı.

Siyasi partilerde il başkanlığı ve genel başkan yardımcılıklarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Kamuoyu araştırma hizmetleri ve bilimsel organizasyonlar yapan ARGETUS Araştırma’nın danışmanlığını yürüttü.

Halen İlim Yayma Cemiyeti, İstanbul Düşünce Vakfı, İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği, Biyografi Enstitüsü’nün yönetim kurullarında bulunmaktadır.

Millî Gazete, Yeni Şafak, Radikal, Yeni Birlik gazeteleri ile Yeni Dünya, Nida, Millî Şuur, Tohum, CF, Kültür Ajanda, Fikirname, ÇETO dergilerinde yazıları, Şehrengiz, Ay Vakti, Tütün ve Aydos dergilerinde şiirleri yayımlandı. Nida, Mavikuş, Şehrengiz, Bengisu.Net, Yeni Dünya, SPD Sosyal Politikalar, İSMEK El Sanatları, Minika Go, Minika Çocuk dergilerinin kurucu ekiplerinde yer aldı.

İnsan Mevsimi, Oruç Mevsimi, Günbegün, Oyun Sözü, Saklambosi, N’apsak Bu Gençleri, Oyun Kimin adlarında kitapları bulunmaktadır.

Eğitim, kültür, çocuk ve gençlik politikalarıyla ilgileniyor. 2023 yılı Ağustos ayından beri MEB Bakan Danışmanı olarak görev yapıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum