50 Bin Ek Öğretmen Ataması için Meb’e resmi başvuru yapıldı!

50 Bin Ek Öğretmen Ataması için Meb’e resmi başvuru yapıldı!

50 Bin Ek Öğretmen Ataması için Meb’e resmi başvuru yapıldı!

Eğitim Gücü Sen: 50 Bin Ek Öğretmen Ataması yapılması için başvuruda bulunulduğunu açıkladı. Detaylar…

Eğitim Gücü Sen, 50 bin ek öğretmen ataması yapılması gerektiğini açıkladı ve yetkilileri harekete geçmeye çağırdı.

Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz Özat, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, 50 bin ek öğretmen ataması yapılmasının zorunlu olduğunu belirtti. Başkan Özat, verilen sözlerin yerine getirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Eğitim Gücü Sen: 50 Bin Öğretmen Ataması Talebi

Mahmut Özer'in 8 Mayıs 2023 tarihli açıklamalarına işaret eden Eğitim Gücü Sen, 45.000 öğretmen atamasının okullardaki ihtiyacı karşılayamadığını ve ek atama yapılması gerektiğini vurguladı. Sendika, ücretli öğretmenlerle ihtiyacın giderilmeye çalışıldığını, ancak bunun yeterli olmadığını ifade etti.

Öğretmenlerin Mağduriyetinin Önlenmesi

İl içi ve il dışı atama takviminin öne çekilmesi gerektiğine vurgu yapan sendika, öğretmenlerin tayin sonrası yerleşme ve diğer işlemlerde mağduriyet yaşamaması için çalışmaların hızlandırılması gerektiğini belirtti.

Eğitim Gücü Sen, yetkililerden ek öğretmen atamasının bir an önce gerçekleştirilmesini ve atama takviminin açıklanarak, öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesini talep etti.

Bu talepler, öğretmenler ve eğitim camiası tarafından büyük bir dikkatle takip edilmektedir. Eğitimde kalitenin artırılması ve öğrencilere daha iyi hizmet verilmesi için atamaların zamanında yapılması büyük önem taşımaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

20 Yorum