Hava Durumu

Polis maaşlarına zam talebi TBMM'de

TBMM Genel Kurulunda konuşan Milletvekilleri Ayhan Erel ve Hüseyin Örs polislerin ekonomik zorluk içinde yaşadığını ve maaşlarında iyileştirme yapılması gerektiğini söyledi

Haber Giriş Tarihi: 04.12.2022 12:40
Haber Güncellenme Tarihi: 04.12.2022 14:40
https://www.kamuajans.com/
Polis maaşlarına zam talebi TBMM'de

AYHAN EREL – Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 2020-2021 yılında nedenlerine göre polis intiharları tablosuna bakıldığında en başta iki temel unsur görülmektedir; ailevi sorunlar ve ekonomik nedenler. Ailevi sorunlar hususunda bazı polislerimiz -yine basına yansıyan bilgilere göre- çalışma koşulları sebebiyle ailelerine vakit ayıramadıklarından bahsetmekte, önlerine konulan angarya işler sebebiyle ya da ikinci şark görevleri nedeniyle, başka illerde görevlendirilmeleri sebebiyle ailevi sorunlar yaşadıklarını söylemektedirler. 

Burada görülmesi gereken noktalardan birisi de Emniyet mensuplarımızın bütün vatandaşlarımız gibi maddi zorluklar içerisinde yaşıyor olmalarıdır. Polislerimizin mesai saatlerinin, ekonomik durumlarının bir anca önce düzeltilmesi gerekmektedir.

HÜSEYİN ÖRS (Trabzon) 

polislerimizin çok fazla iş yükü dolayısıyla da birçok sorunu olduğunu biliyoruz. Ekonomik kriz nedeniyle artan toplumsal sorunlar, siyasi baskıların her geçen gün artması, görev ve sorumlulukları dışında verilen emirleri yerine getirmeleri için karşı karşıya kaldıkları görev ve yer değişimi gibi tehditler -ki bunu çok önemsiyorum- sürekli değişen çalışma düzeni ve vardiya sistemindeki adaletsizlikler, sığınmacı krizinin doğrudan polislerimizin üzerinde bir yük hâline gelmesi, ülkemizde yaşanan ekonomik kriz nedeniyle polislerimizin alım gücünün düşmesi ve buna bağlı olarak aldıkları maaşların barınma, geçinme ve temel insani ihtiyaçları karşısında yetersiz kalması gibi sorunlar polislerimiz üzerinde ciddi tahribatlar yapmaktadır.

polislerimiz mesleklerini icra ederken, yerine getirirken bir yandan da maddi zorluklarla maalesef ki mücadele etmek durumunda, zorunda kalmaktadırlar. Günümüz ekonomik şartlarında geçinmekte zorlanan polislerimiz resmî ve dinî bayramlarda ekstra görevlere gönderilmelerine rağmen hiçbir ücret de alamamaktadırlar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.