Hava Durumu

Hakimlik Savcılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adalet Bakanlığı 2022 hakimlik ve savcılık sınavlarının 1. ve 2. oturumu bugün yapıldı. Peki, Hakimlik Savcılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Haber Giriş Tarihi: 27.11.2022 12:41
Haber Güncellenme Tarihi: 27.11.2022 14:41
https://www.kamuajans.com/
Hakimlik Savcılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

2022-Adalet Bakanlığı (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) sınavları 1. ve. 2. Oturumu sona erdi. Hakimlik, savcılık için yapılacak olan söz konusu sınava adaylar 26-27 Kasım tarihlerinde katılım sağlayacaklar. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, https://ais.osym.gov.tr adresinden temin edebilecek.

Hakimlik Savcılık sınavı 2. ve 3. oturumu ne zaman yapılacak?

2022-Adli Yargı-Avukat Sınavına başvuru yapan adaylar için sınavın Adli Yargı-Avukat Testinin uygulanacağı 3. Oturumu, 27 Kasım 2022 tarihinde saat 10.15’te yapılacaktır. Adayların, sınavın bu oturumu için sınav binalarına alınma işlemleri saat 10.00’da tamamlanacaktır. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

2022-İdari Yargı Sınavına başvuru yapan adaylar için sınavın İdari Yargı Testinin uygulanacağı 4. Oturumu, 27 Kasım 2022 tarihinde saat 14.45’te yapılacaktır. Adayların, sınavın bu oturumu için sınav binalarına alınma işlemleri saat 14.30’da tamamlanacaktır. Adaylar, saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.


Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile Ortak Alan Bilgisi Testinde 65 soru bulunacak ve cevaplama süresi 80 dakika olacaktır.

Adli Yargı Testi, Adli Yargı-Avukat Testi ile İdari Yargı Testinde 35’er soru bulunacak ve cevaplama süresi her bir test için 50’şer dakika olacaktır.

Adaylara her oturum için bir cevap kâğıdı ve bir soru kitapçığı verilecektir. Soru kitapçıkları ve cevap kâğıtları, her testin cevaplama süresi tamamlandıktan sonra adaylardan toplanacaktır.

Tüm adayların, Sınava Giriş Belgelerinde yazılı “Sınav Saati”nden en az 1 saat önce sınava girecekleri binanın önünde hazır bulunmaları zorunludur.

Hakimlik Savcılık sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Hakimlik Savcılık sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz belli olmadı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.