Hava Durumu

Üsküdar Belediyesi Zabıta Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman? Üsküdar Belediyesi Zabıta Alımı 2021!

Üsküdar Belediyesi zabıta alımı 2021 başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu, başvuruların tamamlanması sonrası merakla araştırılmaya başlandı. Üsküdar Belediye Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır. İşte, detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:01
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:01
https://www.kamuajans.com/
Üsküdar Belediyesi Zabıta Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman? Üsküdar Belediyesi Zabıta Alımı 2021!

Üsküdar Belediyesi zabıta alımı yapacağına dair müjdeli haberi verdi. KPSSP94 puanı ile kadın- erkek adaylardan En az 70 puan ile GİH sınıfından zabıta alımları yapılacaktır. Şartlara haiz olan adaylar için dikkat! Başvurular sona erdi ve sonuçlar beklenmekte. Ortaöğretim, önlisans, lisans programlarından birinden mezun adaylar için Üsküdar Belediyesi zabıta alım başvuru şartları ve tarihleri haberimizde.

Zabıta alım ilanları iş istihdamı bekleyen yurttaşlar için önemli olmaktadır. Sükunetin sağlanması, rahat, huzurlu, güven ortamının kurulmasında rol oynayan zabıta görevi yoğun ilgi gören meslekler arasında yer alıyor.

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ ZABITA ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN İLAN EDİLECEK?

Zabıta alım başvuru sonuçları henüz açıklanmadı. Sonuçlar açıklanır açıklanmaz haberimizde yer alacak.

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ ZABITA ALIMI SON BAŞVURU TARİHİ!

Zabıta alımı için başvurularda sona yaklaşıldı. 30 Mart salı günü başvurular içi son gün. 

BAŞVURU TARİHİ VE YERİ!

Yukarıda sayılan başvuru belgelerini 26.04.2021-30.04.2021 saat 17:00’ye kadar (mesai günlerinde saat 09:00-17:00 arasında) Mimar Sinan Mahallesi Çavuşdere Caddesi No:35 ÜSKÜDAR/İSTANBUL adresindeki Üsküdar Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne bağlı ÜSİM (Üsküdar İstihdam Merkezi)’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

*Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

*Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

GÜNCEL ZABITA ALIM İLANLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINAV TARİHİ VE SINAV YERİ!

Zabıta Memuru alımı için sözlü ve uygulamalı sınav yapılacak olup; sözlü sınav ve uygulamalı sınav 07.06.2021 günü Saat 10:00 başlamak üzere Üsküdar Belediye Başkanlığı Mimar Sinan Mahallesi Çavuşdere Caddesi No:35 ÜSKÜDAR-İSTANBUL adresindeki merkez yerleşkesinde yapılacaktır. Sözlü ve uygulamalı sınav aynı gün içerisinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

Belediye, başvurulardan KPSS başarı puanlarına göre sıralayarak en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında adayı sözlü ve uygulamalı sınava çağıracaktır. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

- Türk vatandaşı olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

-İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak lise mezunları için 2020-KPSSP94; Önlisans 2020-KPSSP93 ve Lisans mezunları için 2020-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış  olmak.

-  Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla  fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

-  Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

- 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B veya en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

BAŞVURU YAPARKEN GEREKLİ BELGELER

-Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemizin internet sayfasından (www.uskudar.bel.tr) temin edeceklerdir.

-Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi

- Diploma  veya  mezuniyet  belgesinin  aslı  veya  noter  onaylı  örneği  veya  e-Devlet  üzerinden  alınacak  barkotlu  mezuniyet  belgesi  (Aslı  ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

-Yabancı  Okul  Mezunları  için  Denklik  Belgesinin  aslı  veya  noter  onaylı  örneği  (Aslı  ibraz  edilmek  kaydıyla  suretleri  belediyemizce  tasdik
edilebilir),

-KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı

- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı

-Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı

-Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

-3 fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak)

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ ZABITA ALIM İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.