Hava Durumu

Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi Kapsamında İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Alınacaktır

Milli Eğitim Bakanlığı Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi; COVID-19 pandemisine yanıt olarak uzaktan öğrenme yoluyla güvenli okullaşma sağlamak adına Türkiye’deki eğitim sektörünü desteklemeyi amaçlamaktadır.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi Kapsamında İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Alınacaktır

Milli Eğitim Bakanlığı, EBA (Eğitim Bilişim Ağı ve ilkokul, ortaokul ve lise seviyesi için eğitim veren TRT-EBA TV üzerinden 18 milyondan fazla öğrenci için uzaktan eğitim sürecini başlatmıştır. Proje tasarımı içinde birbiri ile bağlantılı olan ve acil duruma yanıt, geçiş ve sistem toparlanmasını ele alan 3 bileşen bulunmaktadır. Bunlar: (i) Acil Durum Bağlantısı ve Acil Durumlarda Eğitim BT Altyapısı, (ii) Kaliteli ve Güvenli Dijital İçerik ve (iii) Dirençli Eğitim Teknolojisi için Kurumsal kapasite bileşenleridir.

İŞİN KAPSAMI 

Bahsi geçen personelin projenin izleme ve değerlendirme ve raporlama süreçlerinin etkinleştirilebilmesi için iş takviminde tanımlanan faaliyetler ve hedefler doğrultusunda izleme, değerlendirme ve raporlama süreçlerine liderlik etmesi beklenmektedir. Hizmetlerin süresi Proje kapanış tarihine kadar (31.12.2023) öngörülmekte olup, danışman işin tabiatı gereği mobil şekilde çalışacaktır.  

GEREKEN BECERİLER/DENEYIM

İzleme ve Değerlendirme Uzmanı (Bireysel Danışman) Gereklilikler 

1. Fakültelerin dört yıllık lisans programlarından mezun olmak,

2. En az 8 yıllık mesleki deneyime sahip olmak,

3. Uluslararası finans kurumları tarafından finanse edilen projelerde (izleme ve değerlendirme konularında) en az 3 yıllık benzer deneyime sahip olmak,

4. İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip olmak

5. Veri analiz ve görselleştirme programları konusunda kanıtlanabilir deneyime sahip olmak.

Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi kapsamında projenin izleme ve değerlendirme ve raporlama süreçlerinin etkinleştirilebilmesi için iş takviminde tanımlanan faaliyetler ve hedefler doğrultusunda izleme, değerlendirme ve raporlama süreçleri için İzleme ve Değerlendirme Uzmanı alımına ilişkin detaylar Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü WEB sayfasında yer almaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.