Hava Durumu

Adalet Bakanlığı (155) Sürekli İşçi Temizlikçi Alımı 2021! İŞKUR'da Adalet Bakanlığı Temizlik İşçisi (Personel) Alımı Kura Sonuçları ve Sözlü Sınav!

İŞKUR Adalet Bakanlığı temizlik personel alımı başvuruları sona erdi. Başvurularını tamamlayan adaylar için Kura çekilişi sonlandırıldı. Sürecin devam ettiği Adalet Bakanlığı temizlik işçisi alımı için istenilen belgeler önem kazandı. Adayların büyük heyecanla beklediği Adalet Bakanlığı temizlik işçisi alımı kura sonucu ve isim listesi yayınlanır yayınlanmaz sözlü sınav aşamalarına sıra geldi. Adalet Bakanlığı temizlik işçisi (personeli) alımı kuraları son dakika açıklana kura sonuçları haberimizde.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:01
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:01
https://www.kamuajans.com/
Adalet Bakanlığı (155) Sürekli İşçi Temizlikçi Alımı 2021! İŞKUR'da Adalet Bakanlığı Temizlik İşçisi (Personel) Alımı Kura Sonuçları ve Sözlü Sınav!

Adalet Bakanlığı (İŞKUR) bünyesine istihdam edilecek temizlik işçisi (personel) alımı için adayların kura çekimi sonrası bazı belgeleri teslim etmeleri gerekmekte. Sürecin devam ettiği Adalet Bakanlığı belge teslim ve sözlü sınav tarihleri, sınav aşamaları, Adalet bakanlığı temizlik görevlisi kura sonuçları sonrası gerekli şartlara haiz olan adaylar için önem arzetmekte. Belge teslim işlemi için son gün ne zaman merak ediliyor, belge teslim işlemleri için gerekli bilgiler detay haberde.

Adalet Bakanlığı personel alımı kura sonuçları (17 Mart) açıklandı. Adalet Bakanlığı temizlik işçisi kura çekilişi saat 10.30'da canlı olarak yayınlandı. Bir çok yurttaşın büyük heyecanla Adalet Bakanlığı personel alımı kura sonuçlarına kilitlenmiş durumdaydı. Kura ile ilgili son dakika gelişmeler, kura sonrası istenen belgeler ve sözlü sınav tarihleri an be an haberimizde.

17 Mart 2021 tarihli kura çekilişinde Son Dakika! Adalet Bakanlığı Temizlik İşçisi Kura Sonuçları, Temizlik İşçisi İsim Listesi: Kura çekilişi için geri sayım ve heyecanlı bekleyiş sona erdi. Adalet Bakanlığı kura sonuçları açıklandı. İşte, Kura Sonuçları...

(YENİ) ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI SONUÇLARI BELLİ OLDU MU?

**Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları için adaylar araştırmaları sürdürürken CTE sonuçları için henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak bir önceki alımlarda 2 haftalık sürecin yaşandığı bilindiği için gözler 27 Mart tarihine çevrildi. Kurumun resmi sitesi üzerinden açıklama geldiğinde haberimizin içerisinde olacaktır.

Adalet Bakanlığı Asıl, Yedek Aday İstenilen Belgeler Teslim Tarihi! 

*Kati suretle belirlenen asıl ve yedek adaylar, istenilen belgeleri 18-24 Mart tarihlerinde teslim edecek. Adayların başvuru sürecini Bakanlığın internet sitesinden takip etmeleri gerekiyor. Belge teslim işlemleri için yarın son gün. 

Adalet Bakanlığı Sözlü Sınav Ne zaman? 

*Teslim edilen belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek. 

Sözlü Sınav Yeri ve Saatleri!

*Teslim edilen belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav yeri ve tarihleri Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek. 

Sözlü Sınavdan Kaç Almak Gerekiyor? 

*Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden 60 puan alınması gerekiyor. 

Sözlü Sınav Detayları!

*Kura ile başvuru yapanlar arasından açık iş sayısının 4 katı asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek, belirlenen adaylar Bakanlığın internet sitesinden ilan edilecek. 

Bu kapsamda belirlenen asıl ve yedek adaylar, istenilen belgeleri 18-24 Mart tarihlerinde Adalet Komisyonu Başkanlıklarına teslim edecek.

Adalet Bakanlığı Temizlik işçisi Kura Sonuçları

İŞKUR Adalet Bakanlığı temizlik personel alımı sonuçları! heyecanla beklenmekte. Münhal kadrolara Bakanlığın Merkez Teşkilatı ile Personel Eğitim Merkezlerinde ( Ankara, Rize ve Yozgat ) çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu İŞKUR aracılığı ile 155 kişilik boş kadroya aşamalı olarak yapılacak (kura, sözlü sınav) sürekli İşçi, personel (temizlikçi) alımı yapacak. İşte, Adalet Bakanlığı temizlik personeli alımı kura çekimi ve merak edilen, yerine getirilmesi gereken şartlar, önem arzeden tarihler ve İŞKUR giriş ekranı haberimiz içeriğinde.

Adalet Bakanlığı Temizliş işçisi Alımı Kura Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adalet Bakanlığı İŞKUR aracılığı ile farklı kontenjan ve departmanlara 155 sürekli işçi (temizlik görevlisi) kadın- erkek adaylardan alım yapılacağını açıkladı. Adalet Bakanlığı temizlik personeli alımı başvuru sonuçları için meraklı bekleyiş sürerken, Adalet bakanlığı temizlik görevlisi maaşları ve şartları hakkında merak edilen önemli detaylar, son dakika gelişmeler haberimizde. Kura sonuçları bugün saat 10.30 itibariyle yapılacak ve sonuçlar hemen akabinde ilan edilecek.

Adalet Bakanlığı Kura Sonuçları ve Adalet Bakalığı Temizlikçi alımı İsim Listesi için TIKLAYINIZ.

İŞKUR GİRİŞ

Kura İle Aday Listesi Nasıl Belirlenmekte?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan adayların kura çekimi 17/03/2021 tarihinde saat 10:30’da Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda noter huzurunda gerçekleştirilecektir. Belirtilen bu tarihte değişiklik olması halinde Bakanlığımız internet sitesinde yeni kura tarihine ilişkin duyuru yapılacaktır. Tüm başvuru sahipleri arasından kura ile açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Belirlenen adaylar Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. Kura çekimi sonucunda belirlenen ve başvuru şartlarını taşıyan adaylar sözlü sınava alınacaktır.  Adaylar ülkemizi de etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimine katılamayacaklardır. Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Youtube kanalından (https://www.youtube.com/channel/UC62GRRZnIPoZGM0GjkAzA8A) canlı olarak yayınlanacaktır. Kura çekilişi kuranın gerçekleştirildiği gün ve saatte video kayıt altına alınacaktır.

Kura Sonrası İstenen Belgeler!

-(EK-1) Kimlik bilgileri, adli sicil durumu, sağlık durumu, askerlik durumu (erkek adaylar için) ve iletişim bilgileri için beyan formu. (EK-1 beyan formunun 1 adet hazırlanması, daktilo veya bilgisayar ile doldurulması, bilgilerde kısaltma yapılmaması ve imzalanması gerekmektedir.)

-Mezuniyeti gösterir öğrenim belgesinin onaylı sureti.

Belge Teslim İşlemleri!

Kura çekimi sonucunda belirlenen asıl ve yedek adaylar istenilen belgeleri 18/03/2021 – 24/03/2021 tarihleri arasında teslim edeceklerdir. Başvuru yapan adayların başvuru sürecini, belirtilen internet sitesinden takip etmeleri gerekir. Süresi içerisinde belge teslim etmeyenler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Alınacak Maaş, Ücret!

Adalet Bakanlığı İşçi, Personel Alımı Başvuru Şartları!

-En az ilköğretim ve dengi okul mezunu olmak

-2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

-İlan tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşını tamamlamamış olmak,

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

-Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

-Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak, kamu haklarından mahrum olmamak,

-İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak,

-İlan tarihi itibarıyla başvuru yapılan yerde ikamet ediyor olmak,

-İlan edilen listeden sadece bir il için başvuru yapılabilecektir. Birden fazla il için başvuru yapıldığının tespit edilmesi halinde adayın hiçbir başvurusu kabul edilmeyecektir.

Adalet Bakanlığı Temizlik Görevlisi Maaşı!

Adalet Bakanlığı geçtiğimiz yıl için İlk 6 Ayı itibariyle hizmetli maaşlarını yansıtmıştı. Hizmet yılına göre 5 yıldan az olanlar ile 20 yıldan fazla olanlar arasında maaşlar farklılık göstermektedir. Bu bağlamda yapılan değişikliler hariç hizmet yılına göre tahmini hizmetli maaşı şöyledir;

Lise Mezunu Olanlar İçin, Maaş 4,245.32 ₺

Adalet Bakanlığı İşçi, Personel Alımı 2021 Kontenjan Dağılımı!

Adalet Bakanlığı 3 farklı ilde 155 işçi alacak. Alımlar, Ankara Personel Müdürlüğü 110, Rize Personel Müdürlüğü 10 ve Yozgat Personel Müdürlüğü 35 işçi alacak.

Adalet Bakanlığı İşçi, Personel Alımı Başvuru Tarihi, Şekli!

-Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 04/03/2021–08/03/2021 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Şahsen veya posta yolu ile başvuru alınmayacaktır.

Atanma hakkı kazanan işçilere 2021 yılı için Asgari Ücret Tespit Komisyonunca belirlenen birgünlük normal çalışma karşılığı belirlenen asgari ücretin %10’u oranında artırılmış olarak günlük brüt 131,17 TL ödenecektir.

Diğer Önemli Detaylar

-Adaylar vardiyalı çalışma düzenini kabul etmiş sayılır ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmaması gerekir.

-Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere,

-Bu sınavın başvurudan işe alınmaya kadar tüm aşamalarında adaylara yapılacak bilgilendirme, sonuçların duyurulması ve çağrılar Bakanlığımızın internet sitesinde
(www.adalet.gov.tr) ilân yoluyla yapılacaktır. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.