Vatandaşlık maaşına nasıl başvuru nasıl yapılır? Vatandaşlık maaşı başvuru ekranı!

Vatandaşlık maaşına nasıl başvuru nasıl yapılır? Vatandaşlık maaşı başvuru ekranı!

Vatandaşlık maaşına nasıl başvuru nasıl yapılır? Vatandaşlık maaşı başvuru ekranı!

Bakan Derya Yanık, daha önce yaptığı açıklamalarda Vatandaşlık maaşı müjdesi vermişti. Vatandaşlık maaşı üzerinde düzenlemenin son aşamada olduğunu açıklamıştı.

Vatandaşlık Maaşı Başvuruları Nereden Yapılır?

Detaylara geçmeden önce Vatandaşlık Maaşına e-devlet üzerinden başvuru yapılacağını belirtelim. Vatandaşlık maaşına başvurmak için vatandaşlar e-devlet şifreleri ile hesaplarına giriş yapacak ve "Vatandaşlık Maaşı" sekmesinden başvurularını yapabilecek.

Başvuru Ekranı Ne Zaman Açılacak?

Vatandaşlık maaşı başvuru ekranı düzenleme bittikten sonra e-devlet'e açılacak yeni bir bölüm ile açılacak.

Vatandaşlık Maaşı Nedir? Kimler Başvurabilir?

Vatandaşlık maaşı her Türk vatandaşına ödenecek olan aylık tutarı ifade etmektedir. Aynı aileden birkaç kişi bu maaştan faydalanabilecek. Sosyal yardımlarımız hane temellidir. Bizim için tek ölçü milletimizin ihtiyacıdır.

Vatandaşlık Maaşı Ne Kadar?

Hanedeki kişi sayısı, engelli, yaşlı, çocuk sayısı, geliri olan kişi sayısı, gelir miktarı gibi kriterlerin değerlendirildiğini ve başvuran kişiye bu değerlendirmeler sonucunda dönüş yapıldığını ifade eden Bakan Yanık, "Farklı durumları tespit edebilmemiz için haneleri ziyaret ettiğimiz, hem teknik anlamda vatandaşın gelir düzeyini tespit ettiğimiz süreç var. Koruyucu ve önleyici sosyal yardımların tespiti noktasında bu sürecimizi işleteceğiz. Aynı aileden birkaç kişi bu maaştan faydalanabilecek. Sosyal yardımlarımız hane temellidir." şeklinde konuştu. Vatandaşlık Maaş miktarının ise her haneye 10.000 TL olduğunu belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum