Taşın Altına, Hepimiz Elimizi Sokalım… ! (2)

Taşın Altına, Hepimiz Elimizi Sokalım… ! (2)

Kamuajans.com – Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemi etkisiyle olağanüstü günler yaşamaktayız. Bu durumu ortadan kaldırmak için sağlıkçılarımız, polislerimiz, askerlerimiz, mahalli yöneticilerimiz, okul yöneticilerimiz, memurlarımız, işçilerimiz, köylülerimiz görevlerini aktif olarak yaparken, bazı din görevlilerimiz uzaktan eğitimde görevli olmayan, bazı öğretmen arkadaşlarımız, 20 yaşından büyük gençlerimiz şu an pasif durumda olduğu yönünde kamuoyunda yaygın bir görüş mevcuttur.

Her gün on binlerce sağlıkçı, polis, asker esas görevlerinin yanında ek olarak yollarda, terminallerde, vb. yerlerde kişilerin ateş ölçümünü yapmakta, yaşlı, hasta, kimsesiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermekte, bir yandan da terörle mücadelelerini yapmaktadırlar.

İşte küçük çocuğu olmayan veya riskli gurupta olmayan yukarıda dile getirdiğim grupta olan bu arkadaşlarımız; ateş ölçümlerinde, ilçelerde kurulan vefa gruplarında veya tek başına yaşayan, yaşlı, hasta vatandaşlarımıza hizmet ederek ,birebir veya telefonla arkadaşlık yaparak, moral vererek ,yattığı yerden maaş alıyorlar ithamlarından kurtularak, kamuoyu vicdanında aklanmış olurlar.

Ayrıca tüm sivil toplum kuruluşları da, ilçelerdeki vefa ekiplerinde yer alarak, yardım hesaplarına katkıda bulunarak, idarenin vereceği görevlerde yer alma yarışına katılmalıdırlar.

Çocuklar ve 65 yaş üstü büyüklerimiz, evde kalarak, bu pandomi felaketinden kaçınarak, katkıda bulunurken, yukarıda bahsettiğim kişiler, sorumluluk alarak, neme lazımcılıktan kurtularak, bir başka deyişle, taşın altına hep beraber elimizi sokarak bu pandomi felaketini de hep birlikte atlatabiliriz.

Tasada, kederde, kıvançta- tıpkı Kurtuluş Savaşımızda olduğu gibi- hep birlikte olursak, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir felaket, hiçbir musibet kalmayacaktır:


Şemsettin CERAN

Eğitimci-YAZAR

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.