SGK'tan 5 yıl şartını sağlayanlara 5 bin 626 TL destek ödenecek! İhtiyaç sahiplerine ek maaş desteği…

SGK'tan 5 yıl şartını sağlayanlara 5 bin 626 TL destek ödenecek! İhtiyaç sahiplerine ek maaş desteği…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başta olmak üzere pek çok kurumdan ihtiyaç sahibi hanelere sosyal yardımlar devam ediyor. İhtiyaç sahibi aileler için 5.626 TL destek şartları belli oldu! İşte detaylar…

Türkiye’de son dönemde ihtiyaç sahiplerine yönelik maddi destek programları hız kazandı. 2023 yılı itibariyle de devam eden bu sosyal yardımlar kapsamında vatandaşların nakit desteklerden yararlanarak ek maaş fırsatı elde etmeleri destekleniyor.

Yoksul ailelerin ek gelir elde ederek ihtiyaçlarının giderilmesi için ödenene destekleri almak isteyenlerin ise belirli şartları sağlamaları isteniyor. Söz konusu şartları sağlamayanların başvurularını yapmaları mümkün değildir.

EN DÜŞÜK 3.750 TL ÖDEME YAPILACAK!

647f59da86b24546806a4d7d.jpg

Yapılan son zamların ardından Türkiye’de çeşitli devlet kurumları tarafından ödenen sosyal destek miktarları da artırıldı. Bu kapsamda en düşük dul maaşının 3.750 TL’ye yükseltildiği ifade ediliyor. Öte yandan çocukları olmayan aileler için de verilen maaş 5.626 TL olarak hesaplanıyor.

Düşük gelirli ihtiyaç sahibi ailelerin söz konusu sosyal desteklerden yararlanmak için belirli şartları sağlamaları yeterlidir. Yoksul ve muhtaç aileler için gelir kaynağı olacak bu destekler ile birçok hanenin rahatlatılması hedefleniyor. Sosyal yardımdan yararlanmak isteyenlerin tüm koşulları sağlaması halinde başvurularını iletmeleri mümkündür. Şartları sağlayanlar kuruma başvurularını yaparak vakit kaybetmeden sosyal desteklerden hemen yararlanmaya başlamaları mümkündür.

5 YIL SİGORTALI OLMA ŞARTI ARANAIYOR!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılacak sosyal destek ödemelerinden yararlanmak için bazı koşulları yerine getirmek gerekiyor. BU kapsamda vefat eden bir sigortalıdan ölüm aylığı bağlanabilmesi için en az 1.800 prim gün sayısının tamamlanmış olması gerekiyor. Öte yandan 5 yıl sigortalı olarak çalışmış olma şartı da bulunmaktadır.

Ölüm aylığı almanın önemli bir diğer kriteri ise sigorta primlerinin tamamının ödenmesidir. Başvuru yapmak isteyenlerin SGK il/ilçe müdürlüklerinden ya da e – Devlet üzerinden taleplerini iletmeleri mümkündür. Belirlenen koşulların sağlanması haline 5.626 TL destek ödemelerinden yararlanma şansı sunulacak. 2023 yılı itibariyle güncellene rakamların Ocak ayında yeniden düzenlenmesi de bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.