Seyahat İzin Belgesi Yürülükten Kaldırıldı

Seyahat İzin Belgesi Yürülükten Kaldırıldı

Kamuajans.com – Koronavirüs ile mücadele kapsamında daha önce bir 30 büyükşehir belediyesi ve Zonguldak iline giriş çıkışlar durdurulmuş illere giriş çıkışlar kontrollü olarak izin belgesiyle giriş çıkış yapılması sağlanmıştı.

Koronavirüsün en çok etkilediği şehirlerimiz olan 30 büyükşehirimiz ve Zonguldak ilinde nüfus sebebiyle etkilerinin oldukça fazla olması virüsün yayılımını ve tedavi sürecini etkilemekteydi. Bu sebeple bu illere giriş çıkışlar kontrol altına alınabilmesi için valilik izinlerine tabi edilmişti. Daha sonra bu iller 15'e kadar indirilmiş olsada uygulama olduğu gibi devam etmişti.

Ta ki bugüne kadar koronavirüs tedbirleri kapsamında Başta İstanbul olmak üzere bir çok ile giriş çıkış izin belgesi kapsamından çıkarılıyor. Vatandaşların HES kodu ile kolaylıkla giriş çıkış yapabileceği bu illerde HES uygulaması ile vatandaşların takiplerinde kolaylık sağlanacak.

İşte alınan kararlar;

Genelgeye göre, yapılacak seyahatlerde, seyahat izin belgesi alma zorunluluğu yürürlükten kaldırıldı. Ancak, 65 yaş ve üzeri vatandaşların Seyahat İzin Belgesi almaları ve gidecekleri illerden en az bir ay boyunca dönmemek şartı ile tek yönlü olarak seyahat edebilmeleri uygulamasına devam edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.