Merkez Bankası'nın KKM kararları sonrası TL mevduat hesaplarına ilgi artıyor! Banka faiz oranları karşılaştırması!

Merkez Bankası'nın KKM kararları sonrası TL mevduat hesaplarına ilgi artıyor! Banka faiz oranları karşılaştırması!

Merkez Bankası’nın KKM kararlarından sonra bankalarda TL mevduat hesaplarına olan ilginin artması için attığı adımlar oldukça dikkat çekiyor. TL mevduat hesaplarının faiz oranlarının arttırılması ise büyük araştırmalara konu oluyor.

Merkez Bankası’nın kur korumalı mevduat hesaplarına karşı aldığı önlemler ve kısıtlamalar bununla beraber TL mevduatlarına olan ilginin artması için yapılan çalışmalar vatandaşların mevduat hesaplarına karşı olan ilgisini oldukça arttırırken sık araştırılan bir konu haline de getirdi. Vatandaşlar tarafından araştırılan TL mevduat hesaplarındaki faiz oranları oldukça yükseltildi. Bununla beraber TL mevduatlarının getirilerinin de artması vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Bankalara göre değişen faiz oranları ise araştırmalara konu oldu. İşte banka banka mevduat faiz oranları…

TL mevduata ilgi artıyor!

Merkez Bankası’nın Kur Korumalı Mevduat hesaplarındaki kısıtlamaları TL mevduatlarına olan ilgiyi arttırdı. Özellikle KKM’den TL mevduatına hesaplarını geçirenlere bankalardan büyük faiz oranları teklif edilirken vatandaşlar tarafından da bankaların faiz oranları oldukça sıklıkla araştırılan bir konu haline geldi. Bankaların faiz oranları kendi bünyelerine göre değişiyor. En yüksek faiz oranını veren banka ise %52 oranla HSBC oluyor.

Bankalara göre mevduat faizleri

  • HSBC: %52
  • ING: %50
  • Odeabank: %49
  • Burganbank: %48
  • Akbank: %45
  • Denizbank: %43
  • Vakıfbank: %40
  • Yapı Kredi: %36

Bankalardan açıklanan faiz oranlarına göre en yüksek faizi veren banka HSBC olurken, en düşük faizi veren banka Yapı Kredi olarak açıklandı. Bununla beraber kur korumalı mevduatından TL mevduatına geçmek isteyen vatandaşların özellikle hesap işletim ücretleri, komisyonlar ve diğer olası masrafları da göz önünde bulundurarak bankalara işlemlerini gerçekleştirmelerinin daha doğru olacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.