MEB’ de 76. Maddeden Şube Müdürü Ataması Tam Gaz

MEB’ de 76. Maddeden Şube Müdürü Ataması Tam Gaz

MEB’ de 76. Maddeden Şube Müdürü Ataması Tam Gaz

MEB bakanları 76. maddeyi istedikleri gibi haksızca kullandıkları, Hüseyin Çelikten beri bunun kullanıldığı biliniyor. Çelik, yüzlerce 76.madde ataması yapmıştı. Hatta Ziya Selçuk' un da gider ayak 76. madde atamaları yaptığı biliniyor. Şimdi de Milli Eğitim Bakanlığı'nın İstanbul ilçe milli eğitim müdürlüklerine 76.maddeden sınavsız 7 Şube müdürü ataması yaptığı iddia edildi.

Milli Eğitim Bakanlığının İstanbul ilçe milli eğitim müdürlüklerine 76.maddeden sınavsız 7 Şube müdürü ataması yaptığı iddia edildi.MEB, geçmişte bazı atamaları 76. madde ile yaparken, bu atamaları sınırlı sayıda ve özel durumlarda kullanıyordu. Bakan Ziya Selçuk' un son günlerinde kullandığı bu atamaların bazıları iptal edilmişti.

Bakan Mahmut Özer döneminde 76. madde ile şube müdürü atamalarına hızla devam edildiği görülüyor.

İstanbul'un ilçelerine yapılan 7 şube müdürü ataması oldu. Sınavsız ve haksız yere yapılan bu tür atamalar MEB'de liyakatsız atama konusunu tekrar gözler önüne seriyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.