İİBF Mezunları Mücadelesine Devam Ediyor

İİBF Mezunları Mücadelesine Devam Ediyor

Kamuajans.com – İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları geçtiğimiz yıllarda istedikleri kadro taleplerinin karşılanmamasının ardından tüm ümitlerini 2020 yılına saklamıştı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları gelir uzman Yardımcılığı sınavı için bu yılda mücadelesini sürdürüyor.

 Son 3 yıldır kadro için mücadelesini sürdüren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları sosyal medyayı iyi kullanan kesimde yer alıyor. Kadro mücadelesine ne olumlu nede olumsuz yanıt alamayan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunları mücadelelerini pes etmeden sürdürüyor.

ÖSYM’nin istatistiklerine göre 199 üniversitenin 167’sinde İ.İ.B.F bulunuyor. Bu bölümlerden mezun olanlarla İ.İ.B.F ailesi 1 milyon 494 bin kişilik çok büyük nüfusa ulaştı. Bunun yanında her yıl yarım milyona yakın mezun veren fakülteyle bu sayı gitgide artıyor. Fakat diğer yandan her yıl en fazla 2 bin İ.İ.B.F mezunu kamuda atanma hakkı elde ediyor.

Kadro mücadelesine devam eden İİBF mezunları gelir uzman yardımcılığı sınavı için beklemeye başladı.

Tweetlerden Bazıları;

Sayın Bakanımız Berat Albayrak'tan söz verdiği GELİR UZMAN YARDIMCILIĞI alımıyla ilgili bir açıklama bekliyoruz.Lütfen atama bekleyen binlerce iibf li muhattap alınsın, 21 aydır beklediğimiz ilan artık gelsin.

Cumhurbaskanimızın doğum gününu kutluyoruz.Bu güzel günde en az 5000 guy vermenizi istiyoruz.İl göç uzman yardımcılığı bile 85.5 ile kapadı.Bize 2 senedir merhem olacak ilan en az 5000 guy olur. Artık gelsin ilan.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.