Dolar kuru yükseliyor: Asgari ücret ara zammında kulisler değişti!

Dolar kuru yükseliyor: Asgari ücret ara zammında kulisler değişti!

Dolar kuru yükseliyor: Asgari ücret ara zammında kulisler değişti!

Son günlerde Dolar kurunun yükselmesi nedeniyle Asgari Ücrete yapılacak ara zamla ilgili kulisler de değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimden önce yapmış olduğu açıklamada asgari ücret hususunda ara zam verileceğinin işaretini yakmıştı.

Daha sonra eski Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret zammı hususunda rakam olarak 500 doları telafuz etmişti.

Dolar kuru son birkaç gündür yükselişine devam ediyor. Anlık dolar kuru ise 23.40 lira üzerinden işlem görüyor. Buna göre 500 dolar 11 bin 700 lira Türk Lirasına karşılık gelmekte. Hükümet bu konu hakkında nasıl bir adım izleyecek merak konusu.

Bunun yanı sıra yeni Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in sabit gelirliler hususunda sıkı bir politika izlemesi bekleniyor. Zam görüşmelerinde Mehmet Şimşek'in de tavsiyeleri göz önüne alınacak.

Asgari ücret görüşmeleri başlıyor. Hükümet ile sendikalar masaya oturacak. Buradaki soru işareti Vedat Bilgin'in 500 dolar üzerinden söylem yapması. Döviz kuru hareketli anlar yaşıyor. Mehmet Şimşek'in ne söyleyeceği ise önem arz ediyor. Asgari ücret hususunda ne sonuç çıkacak merak konusu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum