Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriyeli sığınmacı' açıklaması: Sonuna kadar sahip çıkacağız!'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Suriyeli sığınmacı' açıklaması: Sonuna kadar sahip çıkacağız!'

Erdoğan: Suriye'den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'nda konuşuyor.

''İSTİHDAMDA 30 MİLYONUN ÜSTÜNE ÇIKTIK''

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Şu anda 1 milyar dolar ve üstü değerlemeye ulaşan girişim sayımız 6'ya ulaştı. İstihdamda 30 milyonun üstüne çıktık. Başarı çıtasını sürekli yukarıya taşıyan iş dünyamızın yolu da bahtı da açıktır. 20 sene önce 365 günde ancak 36 milyar dolar ihracat yapabilen Türkiye, bu rakamı 30 günde gerçekleştirebilir seviyede.

''31 PROJENİN DESTEKLENMESİNE KARAR VERDİK''

Üretimini ülkemizde gerçekleştireceğimiz 919 yüksek teknolojili ürün belirledik. Türkiye'ye büyük kazanımlar sağlayacak 31 projenin desteklenmesine karar verdik. Türkiye'yi kritik teknolojilerin pazarı haline getirmeyi adım adım gerçekleştireceğiz.

''BU TOPRAKLARDAN KOVMAYACAĞIZ''

Briket evlerde 600-650 evin orada inşa edilmesi sizin attığınız bu güzel adımlar bir tanesidir. Suriye'nin kuzeyinde hedef en az 100 bin briket ev inşa etmek. Suriye'den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Biz onları asla bu topraklardan kovmayız kovmayacağız. Onları katillerin kucağına atmayacağız.''

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.