“COVID-19 (Sars-Cov2 Enfeksiyonu) Rehberi” Güncellendi

“COVID-19 (Sars-Cov2 Enfeksiyonu) Rehberi” Güncellendi

Türk Eczacıları Birliği tarafından “COVID-19 (Sars-Cov2 Enfeksiyonu) Rehberi”nin güncellendiğine dair yeni bir duyuru yapıldı. Son güncelleme ile Numune Alınması, Temaslı takibi, Ambulansla hasta nakli, Evde hasta izlemi, Belirlenen COVID-19 polikliniğinde erişkin hasta yönetimi, COVID-19 erişkin hasta tedavisi, COVID-19 hastalarında destek tedavisi, COVID-19 çocuk hasta yönetimi ve tedavisi, Temasi olan sağlik çalışanlarının değerlendirilmesi, Morg ve defin hizmetleri gibi konularda yeni gelişmeler oldu.

Türk Eczacıları Birliği'nden yapılan duyuruda ''COVID-19, etkeni, bulaşma yolları, vaka tanımları ve tanı yöntemleri hakkında bilgi vermek; COVID-19 vakası veya temaslısı ile karşılaşıldığında izlenmesi gereken strateji ve uygulama şekilleri hakkında yol göstermek amacıyla, T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “COVID-19 (Sars-Cov2 Enfeksiyonu) Rehberi” güncel DSÖ önerileri ve bilimsel gelişmeler doğrultusunda güncellenmektedir.

<br />

“COVID-19 (Sars-Cov2 Enfeksiyonu) Rehberi” dökümanı 13 Nisan 2020 tarihinde güncellenmiş ve duyurumuz ekinde yer almaktadır.

<br />

Güncel rehber dokümanına https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/depo/rehberler/COVID-19_Rehberi.pdf  linki aracılığıyla ulaşılabilmektedir.'' denilmiştir<strong>.<br />

<br />

</strong><a href="https://www.teb.org.tr/versions_latest/1240/13nisansbrehberi"><strong>13 Nisan 2020 tarihli COVID-19 (Sars-Cov2 Enfeksiyonu) Rehberine ulaşmak için tıklayınız.</strong></a>

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.