Çifte Bayram Yaşayabilmek İçin Çalışıyoruz

Çifte Bayram Yaşayabilmek İçin Çalışıyoruz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kişisel twitter hesabı üzerinden sokağa çıkma yasağına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu ve ''çifte bayram yaşayabilmek için çalışıyoruz.'' dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ''31 ilimizde hafta sonları sokağa çıkmama kararını bayram sonuna kadar uzatarak salgınla mücadelede en önemli silahımız olan sosyal izolasyonu koruyoruz. Kurumlarımızın salgın nedeniyle uyguladığı tedbirlerin de süresini uzatıyoruz. Çifte bayram yaşayabilmek için çalışıyoruz.'' dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı ardından yaptığı açıklamada; ''1-2-3 Mayıs 2020 tarihlerinde 30 Büyükşehir ve Zonguldak'ta sokağa çıkma kısıtlamasına gidileceğini, hafta sonu sokağa çıkma sınırlandırmasının bayram sonrasına kadar sürdürüleceğini, 1 Mayıs 2020 günü marketlerin 09.00-14.00 arası açık olacağını, adliyelerdeki dava, icra, şikayet, itiraz ve bildirim süreleriyle ilgili ertelemenin 15 Haziran'a kadar uzatılacağını, herhangi bir ön şart aranmaksızın başvuran ve ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilenlere 1000'er TL yardım yapılacağını belirtti.

Organ ve kök hücre nakli merkezlerinde uygulanan OVİD-19 tedbirleri güncellendi. 

İstanbul'da meslek lisesi öğretmenleri, yazılımı ve donanımı kendilerine ait hava dezenfekte cihazı ve temassız termometre üretti.

Uluslararası ticari taşımacılıkta alınan yeni önlemler kapsamında; Kovid-19 semptomu göstermeyen Türk şoförler, karantina süresi dolmadan Irak ve İran sınır kapıları hariç tekrar yurt dışına çıkabilecek.

Türkiye açısından aciliyet arz eden ilaç, tıbbi malzeme ve gıda maddeleri taşıyan araçların girişlerine öncelik verilecek.

Katar'dan getirilen 454, İran'dan getirilen 39 Türk vatandaşı Manisa, Çankırı ve Mardin'de yurtlara yerleştirildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.