Çiftçilere yapılan eylül ayı destek ödemeleri hesaplara yatırıldı! İşte ödeme detayları ve nasıl alındığı!

Çiftçilere yapılan eylül ayı destek ödemeleri hesaplara yatırıldı! İşte ödeme detayları ve nasıl alındığı!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere yapılan ödemeler hız kesmeden devam ediyor. Her ay düzenli olarak 3’er defa olmak üzere yapılan ödemelerin eylül ayı son ödemeleri geçtiğimiz Cuma hesaplara yatırıldı. Peki ödemeler nasıl ve hangi kalemlerde!

Çiftçilerin üretimlerinin desteklenmesi adına Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı her ayda 3’er defa olmak üzere çiftçilere farklı kalemlerde destek ödemelerini gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz cuma günü eylül ayının son destek ödemesinin hesaplara geçtiğini duyuran Bakanlık ödemelerin T.C. kimlik numaralarına göre olduğunu da dile getirdi. Bu açıklama sonrasında ödemelerin nasıl ve hangi kalemlerde yattığı merak edilir oldu. İşte tüm detaylar…

Tarım ve Orman Bakanlığı son destek ödemelerini yaptı!

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere her ay yapılan destek ödemelerinin eylül ayına düşen payının sonuncusu geçtiğimiz Cuma yapıldı. Yapılan açıklamalara göre ödemeler vatandaşların T.C. kimlik numaralarının son rakamlarına göre yapıldı. Yapılan bu açıklamaya göre ödemeler;

TC kimlik numarasının son hanesi 4-6-8 olanlara 15 Eylül’de ödemeleri yapıldığı belirtildi. Bununla beraber TC kimlik numarasının son hanesi 0-2 olanlara 22 Eylül'de ödeme yapılacağı da açıklamalarda belirtildi. Eylül ayında farklı kalemlerde yapılan ödemelerin toplamı ise bakanlık tarafından 1 milyar 557 milyon 77 bin TL olarak açıklandı.

Ödeme yapılan kalemler

Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği kapsamında 1 milyar 238 milyon 179 bin 680 TL,
Tarımsal Sulama Amaçlı Su Kullanım Hizmet Bedeli kapsamında 247 milyon 265 bin 495 TL,
Kırsal Kalkınma Yatırım Desteği kapsamında 38 milyon 775 bin 405 TL,
Bireysel Sulama Sistemleri Desteği Kapsamında 32 milyon 107 bin 111 TL,
Geleneksel Zeytin Bahçelerinin Rehabilitasyonu Desteği kapsamında 749 bin 309 TL

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.