Bilim Kurulu Üyesinden Ramazan Öncesi Kritik Uyarı

Bilim Kurulu Üyesinden Ramazan Öncesi Kritik Uyarı

Kamuajans.com – Ülkemizde adeta hayatı felç eden koronavirüs ile mücadelede her geçen gün yeni bir tedbir alınıyor. Koronavirüs bilim kurulu üyesinden yaklaşan ramazan ayı öncesi önemli uyarı geldi.

11 ayın sultanı Ramazan'a girmemize artık sayılı günler kaldı. Ramazan denilince akıllara gelen güllaç, pide gibi yiyeceklerin yanı sıra birlik beraberliğimiz geliyor. Ama Ramazan ayı denilince akıllara koronavirüs pandemisinde risk oluşturacak durumlarda gelmiyor değil bundan önce her zamanda gördüğümüz uzun pide kuyrukları iftara yetişme çabaları bu Ramazan ayında yaşanmaması en büyük dileğimiz temas ile bulaşan koronavirüs Ramazan ayını felakete çevirmemesi için bilim kurulu üyesinden kritik açıklama geldi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 24 Nisan'da başlayacak Ramazan ayı öncesinde vatandaşlara uyarılarda bulundu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına dikkat çeken Özlü, "İftar önü sıcak pide için fırınlarda kalabalıklaşma olmamalı" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.