Bedava doğalgaz süreci ne zaman bitiyor! Ücretsiz verilen doğalgaz ne zamana kadar devam edecek?

Bedava doğalgaz süreci ne zaman bitiyor! Ücretsiz verilen doğalgaz ne zamana kadar devam edecek?

Yerel seçimler zamanlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sunduğu biri olan bedava doğalgaz sayesinde çoğu ev refaha ermişti. Kış aylarının yaklaşması ile beraberde vatandaş merak etmeye başladı.

Tüketiciler soğuk havaların yaklaşması ile beraber bu soruyu araştırmaya başlamış durumda. İşte tüketicilerin merak ettiği, Cumhurbaşkanının vaad ettiği ücretsiz doğalgaz ne zaman bitecek? İşte tüm detaylar ve merak edilenler…

Ücretsiz doğalgaz ne zaman bitiyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlarına sunduğu bu güzel ayrıcalık sayesinde birçok ev refah bulmuştu. Ancak kış aylarının gelmeye başlaması ile birlikte merak edilen soruya tedirgin bir şekilde cevap aranmaya başlandı. Doğalgaz desteğinin ne zaman biteceği merak konusu olmuşken ülkenin dört bir yanında herkes bu sorunu cevabını bekliyor. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen açıklamada "Türkiye'nin imkanlarını, milletimizin her ferdinin hayatına yansıyacak şekilde kullanma sözünü unutmuyoruz. Bugün bu sözümüzün gereğini yerine getiriyoruz. Şimdi sizlerle ülkemizin her bir hanesindeki doğalgaz faturasını düşürecek iki müjdeyi paylaşmak istiyorum. Birinci müjdemizi açıklıyorum: Vatandaşlarımızın evlerindeki mutfaklarında ve sıcak su tüketiminde kullandıkları doğalgazı 1 yıl süreyle ücretsiz veriyoruz.

Doğalgaz ne zamana kadar bedava olucak?

Açıklanan verilere göre Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sunduğu ücretsiz doğalgaz imkanı, kararnameye göre cemevi, ibadethane ve konut aboneleri 1 Mayıs 2024 tarihine kadar gelecek olan faturaların 25 metreküp kısmını Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ödenecektir.

Türkiye'de 4 kişilik bir ailenin yıllık ortalama doğal gaz tüketimi 1.500 m3. Aylık ortalama tüketim ise 125 m3. Kışın ise aylık en az doğal gaz tüketimi 250 m3 dolayında hesaplanıyor. 1 yıl boyunca aylık ücret alınmayacak olan 25 m3’lük gazın bedeli ise Nisan ayı tarifesiyle metreküp başına dağıtım bölgesine göre değişmekle birlikte 5-6 TL ortalama fiyattan yaklaşık 125 TL - 150 TL civarında hesaplanmaktadır. Bugunkü fiyatlarla 12 aylık katkı da hane başına 1.500 -1800TL civarında olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum