Araç sahipleri müjde! Benzine beklenen zam geri çekildi.

Araç sahipleri müjde! Benzine beklenen zam geri çekildi.

Araç sahipleri müjde! Benzine beklenen zam geri çekildi.

Akaryakıt fiyatları ABD stoklarındaki azalma ve OPEC ülkelerindeki üretim kesintileriyle yükseliş ivmesini sürdürürken Brent petroldeki yukarı yönlü hareketlilik benzin fiyatlarının bir haftada iki kere değişmesine neden odu. Hafta başında benzine yapılan 77 kuruşluk zammın ardından 26 Mayıs'tan itibaren 75 kuruşluk zammın gelmesi bekleniyordu ancak yeni güncelleme ile araç sahipleri mutlu olacak.

Piyasalar ABD borç tavan krizine yönelik gelişmeleri yakından takip ediyor. Anlaşmanın sağlanamaması altın ve petrol fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

Arzda daralma olacağına dair beklentiler ve Çin’den gelecek talebin 2025’te günlük 16 milyon varile ulaşacağı tahmini fiyatları yükseltti. Petrol grafiğindeki hareketlilik yurt içinde pompaya yansıdı, benzine yeniden zam geleceği öğrenildi.

Dolar kurundaki hareketlilik akaryakıt fiyatlarına yansıyor! Haftanın başında benzine gelen zam sonrasında yarın benzine bir zam daha beklenirken yeni haber araç sahiplerini sevindirdi.

Yarından itibaren geçerli olması beklenen 75 kuruşluk benzin zammı iptal edildi. Motorinde ise herhangi bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

25 Mayıs 2023 tarihi güncel akaryakıt fiyatları şu şekilde:

İSTANBUL

Benzin: 20,58 TL
Motorin: 19.34 TL
LPG (Otogaz): 10.50 TL

ANKARA

Benzin: 20.94 TL
Motorin: 19.74 TL
LPG (Otogaz): 10.65 TL

Tgrthaber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.