Anadolu Diyanet Sen, Hacı Bayram-I Veli Camii Ve Türbesi Önünde Drift Yapanları Kınadı

Anadolu Diyanet Sen, Hacı Bayram-I Veli Camii Ve Türbesi Önünde Drift Yapanları Kınadı

Kamuajans.com – Anadolu Diyanet Sen Genel Başkanı Mustafa Arabacı, Hacı Bayram-ı Veli Camii ve Türbesinin önünde motosikletle drift yapılmasına tepki gösterdi. Arabacı, ‘Bu İslam alemine bir hakarettir’ ifadelerini kullandı.

Anadolu Diyanet Sen Genel Başkanı Mustafa Arabacı’nın yapmış olduğu yazılı açıklama:

“Hacı Bayram-ı Veli Camii ve Türbesinin önünde motosikletler ile drift yapıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından görevlendirilen Basın Koordinatörünün talimatıyla Hacı Bayram-ı Veli Camii’nin önünde yapılması istenen drift, 19 Mayıs Töreni için yapılan ön çalışma olarak savunuldu.

Genellikle bu gibi çalışmaların boş bir alanda yapılması gerekirken, cami ve türbe önünün seçilmesi büyük bir rezalettir. Hacı Bayram-ı Veli Efendi Hazretlerine saygısızlıktır, İslam’a hakarettir. Böyle bir provanın koskoca Ankara’da boş bir alan bulunamayıp, cami önünde yapılması da Müslümanlara yapılan bir provokasyondur.

Anadolu Diyanet Sen olarak bu rezaletin sorumluları bulunmalı ve hesap sorulmalıdır. Böyle bir rezalete imkan verenlerden de derhal hesap sorulmalıdır. Hacı Bayram-ı Veli Camii ve Türbesi önünde drift yapan şahısları ve buna imkan tanıyan kim varsa KINIYORUZ!” 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.