Amerika kapıları açılıyor! Green Card başvuruları başlıyor! İşte tüm detaylar…

Amerika kapıları açılıyor! Green Card başvuruları başlıyor! İşte tüm detaylar…

Amerika’da yaşamak isteyen, orada çalışmak isteyen binlerce kişinin merakla beklediği açıklama yapıldı. Yeni Green Card başvuruları 4 Ekim tarihinde başlayacak. İşte Green Card hakkındaki tüm detaylar…

Birçok imkânı ile insanları cezbeden ABD için çalışma ve yaşama hakkı sunan Green Card başvurularına tüm ülkelerden rağbet oldukça büyük. Merakla beklenen Green Card yeni başvurularının ne zaman başlayacağı haberi geçtiğimi günlerde yayımlandı. ABD Freetown Büyükelçiliği tarafından 4 Ekim olarak açıklanan Green Card başvuruları için neler isteniyor? Ne zaman nereye başvuru yapılması gerekiyor? İşte tüm detaylar…

Green Card başvuruları 4 Ekim’de başlıyor!

ABD Freetown Büyükelçiliği tarafından açıklanan son bilgiye göre Green Card başvuruları 4 Ekim tarihinde başlayacak. Dünya genelinde milyonlarca kişinin Amerika’da yaşamak, çalışmak adına merakla takip ettiği Green Card başvurularının başlayacağı haberi ile bu kapsamdaki araştırmalarda hız kazandı. Ancak Green Card konusunda işin ehli kişiler birçok konuda dikkat edilmesi gerektiğini bu çerçevede farklı sahte hesaplar ile insanları dolandıranlarında olduğuna dikkat çekti.

Başvuruların https://dvlottery.state.gov web sitesi üzerinden gerçekleştirildiği vurgulanırken başvuru sürecinde adayların formun İngilizce olarak doldurulması gerektiğinden oldukça dikkat etmesi gerektiği belirtiliyor. Formun eksiksiz ve hatasız doldurulması gerektiği hatırlatılıyor.

Green Card başvuru şartları neler?

Bu sene gerçekleştirilecek olan Green Card başvuruları için herhangi resmi bir başvuru şartı açıklanmasa da geçtiğimi seneki şartlar;

Amerika, Green Card başvurusunda bulunan kişilerin lise veya dengi bir okuldan mezun durumda olmasını şart koşmaktadır. ABD Green Card başvurusunda bulunan kişiler aynı zamanda son 5 yıl içerisinde uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işte en az 2 yıl çalışmış olmalıdır.

Green Card kurasına katılmak isteyen kişiler başvurularını Ekim -Kasım aralığında yapmalıdır.

ABD Green Card başvurusunda bulunacak kişiler yalnızca 1 kez başvuru yapma hakkına sahiptirler. Aynı kişi adına birden fazla başvuru yapılması durumunda kişinin tüm başvuruları geçersiz olacaktır.

Green Card başvuru işlemleri www.dvlottery.state.gov adresinden online olarak yapılmaktadır. Amerika Green Card başvurusu yapılırken başvuru sahibinin kimlik bilgileri, vatandaşı olunan ülkeye ilişkin bilgiler ve varsa eş ve çocuklara dair bilgiler ibraz edilmelidir. Başvuruda kullanılacak fotoğraf sitede talep edilen özelliklere uygun olarak yüklenmelidir.

Ülkenin, Amerikan hükûmetince Green Card başvurusu yapabilen ülkeler arasında belirlenmiş olması. Türkiye, bu hakka sahip olan ülkelerdendir.

18 yaşını geçmiş olmak. 18 yaşından küçük kişiler, ebeveynlerinin denetiminde başvuru yapabilmektedir.

Başvuru sonrasında verilen numarayı mutlaka saklamak gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.