Altın yatırımcılarına müjde: Gram altın o tarihte 1500 TL’yi aşacak!

Altın yatırımcılarına müjde: Gram altın o tarihte 1500 TL’yi aşacak!

Altın yatırımcılarına müjde: Gram altın o tarihte 1500 TL’yi aşacak! Sonraki hedefi ise 2000 TL olacak.

Gram altın için büyük yükseliş için çok yakın bir tarih verildi. O tarihte altın fiyatlarında yer yerinden oynayacak. İslam Memiş 1550 TL olacak tarihi açıkladı. Sonrasında ise 2000’li seviyelere ulaşacak.

Uzun bir süredir 2000 dolar üzerinde seyreden ons altın fiyatı geçtiğimiz haftalarda ilk kez 1990 dolar seviyesine kadar gerilemeyi başardı. Konu hakkında ons altın fiyatlarında bir operasyon bekleyen İslam Memiş, fiyatların 1910 dolar seviyesine kadar gerileyeceğini öngörüyor. Gram altın için serbest piyasada 1379 TL ile 1414 TL arasında hareketlilik gösteren gram altının 1.500 TL’Lli seviyelere kadar gerileyeceğine dikkat çekti. Bir dönem altın fiyatlarının oldukça yükseleceğine ancak, hemen düşüş eğilimi göstereceğini dile getiren Memiş, tahminlerinde yanılmadı. 1400 TL seviyesine kadar yükselen altın, yeniden 1300 TL’ye kadar geriledi.

TEMMUZ’A İŞARET ETTİ

Herkesin merakla beklediği o tarih sonunda verildi. Gram altın fiyatlarında 1550 TL seviyelerinin beklendiği tarih Temmuz Ağustos ayları olarak görülüyor. Altın fiyatları ile dolar kuru arasında bir ilişki olduğuna dikkat çeken Memiş, fiziki piyasada 20.43- 20.77 arasını gözlemliyoruz. Bu geri çekilme dolara yatırım yapacaklar ve dolar borcu olanlar için büyük bir alım fırsatı.

ALTIN YERİNE ALTERNATİF

İslam Memiş altından sonra büyük paralar kazandıracak başka bir yatırım aracının da gram gümüş olduğuna ve kendisinin de şu an gram gümüş için yatırım yaptığını vurguladı. tum-haberler.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.