110 Bin TL birikmişi olan bir kimse TL mevduatında aylık ne kadar kazanır?

110 Bin TL birikmişi olan bir kimse TL mevduatında aylık ne kadar kazanır?

Merkez Bankası’nın KKM için aldığı karalar TL mevduat hesaplarına karşı ilgiyi arttırırken her geçen araştırılmasına getirilerinin hesaplanmasına da yol açtı. Vatandaşlar tarafından oldukça merak edilen mevduat faizlerinin getirileri ne kadar?

Merkez Bankası KKM hesaplarına getirdiği kısıtlama ile beraber birçok vatandaşın TL mevduat hesaplarına yönelmesini sağlamak amacıyla faiz oranlarını arttırdı. Bunun yanı sıra eskiden bu yana güvenli bir yatırım aracı olarak da görülen mevduat hesapları son dönemde oldukça gündeme geldi. Faiz oranlarının artması ile getirilerinin de sürekli merak edilerek hesaplanması gündemden düşmezken şimdi ise 110 bin TL’lik bir birikmişin TL mevduatta ne gibi bir getirisi olacağı merak ediliyor. İşte tüm detaylar…

TL mevduatında faiz getirileri gündemde!

Kur Korumalı Mevduat hesaplarına gelen kısıtlama, TL mevduat hesaplarının faiz oranlarının arttırılması vatandaşların ilgisinin tüm yoğunluğu ile TL mevduatlarına kaymasına sebep olurken bu konudaki bilinmeyenlerinde oldukça fazla araştırılmasına yol açtı. TL mevduatlarında para miktarına göre getirilerinin hesaplanması gündemden düşmezken 110 bin TL gibi küçük miktarların dahi getirileri merak edilir oldu. Peki 110 bin TL için TL mevduat hesabındaki uygulanan faizlerin aylık getirileri ne oluyor?

110 bin TL için aylık faiz getirisi

  • 110.000 TL’ye Yüzde 39 Mevduat Faizi Verilirse Net Getiri: 3349,73 TL
  • 110.000 TL’ye Yüzde 36 Mevduat Faizi Verilirse Net Getiri: 3092,05 TL
  • 110.000 TL’ye Yüzde 35 Mevduat Faizi Verilirse Net Getiri: 3006,16 TL
  • 110.000 TL’ye Yüzde 34 Mevduat Faizi Verilirse Net Getiri: 2920,27 TL

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.