2021 Kamu Kurum ve Kuruluşları için (Sürekli/Geçici İşçi, Sözleşmeli Personel, Devlet Memuru) Alımı İlanları ve Duyuruları!

Son Dakika! Kamuya memur-kamu personeli-işçi alım ilanları haberimizde. İŞKUR ve Devlet Personel Başkanlığı (DPB) aracılığıyla, kamu kurum ve kuruluşları ihtiyaçları doğrultusunda planladıkları personel alımlarını, yayınladıkları ilanlarla tüm ilgili vatandaşlara ilan etmekteler, kamuajans olarak sizlerle paylaştığımız kamu alımı ilanlarının bazılarının başvuru süreçleri devam etmekteyken bazı ilanlar için ise sonuçlar merakla beklenmektedir. İşte, detaylar...

Günlük İlanlar 01.03.2021, 13:35 01.03.2021, 13:35


İş sahibi, personel, memur olmak isteyen onbinlerce vatandaş, yayınlanan kamu personeli alım ilanlarını merakla araştırıyor. Bir çok kamu kurum ve kuruluşu personel alımı için ilanlarına devam ediyor, kamuajans'ta yer alan ilanlardan da şahit olacağınız üzere belediye, üniversite ve diğer kamu kurum, kuruluşlarına yayınlanan ilanın şartlarıa göre, KPSS şartıyla veya KPSS şartsız ilköğretim, lise, ön lisans veya lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabiliyor. 2021 yılı memur, personel ve işçi alımına dair son gelişmeler, ilanlar haberimizde!
Memur, işçi, personel olmak isteyenler dikkat! Yurdun bir çok bölgesinde; Kamu kurum ve kuruluşlarında iş kanunu hükümlerine yaraşır memur, personel ve işçi gibi çeşitli deprtmanlara iş pozisyonları için başvuru yapmak isteyen adaylar internet üzerinden iş ilanlarını araştırmaya devam ediyor. Yurt genelinde çeşitli münhal kadrolar için yayınlanan kamu personeli (memur) ve işçi alım ilanlarını kamuajans olarak derledik. Aşağıda sıralanan ilanlar Devlet Personel Başkanlığı üzerinde yer almaktadır. Adaylar "ailevecalisma.gov.tr/" üzerinde yer alan ilanların kılavuzlarını inceleyerek başvuruda bulunabilirler.

PERSONEL ALIMI YAPACAK KURUM VE KURULUŞLAR İLE YAYINLADIKLARI İLANLAR (İlanların detayları için ilan başlıklarına tıklayınız!)

İstanbul Üniversitesi 30 Sürekli İşçi Alım İlanı: Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Noter kurasına katılacak olanların isim listesi 09/03/2021 Salı günü (http://istanbulc.edu.tr ile http://personel.istanbulc.edu.tr) internet adresinde DUYURULAR kısmında yayınlanacaktır. Noter huzurunda kura çekimi 11/03/2021 Perşembe günü saat 9:30 da İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Avcılar Yerleşkesi kapalı spor salonunda (Üniversite Mah. Bağlariçi Cad No: 7 Avcılar-İstanbul) yapılacaktır. İlan için tıklayınız.

Gelir İdaresi Başkanlığı 196 Sözleşmeli Destek Personeli (Hizmetli) Alım İlanı: Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında yapılacak sözlü sınav esas alınmak suretiyle, çeşitli bölgelere Destek Personeli (Hizmetli) pozisyonunda toplam 196 (yüz doksan altı) sözleşmeli personel alınacaktır. Sözlü sınav 29 Mart-2 Nisan 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacaktır. Başvurular, 1 Mart 2021 Pazartesi günü başlayıp, 10 Mart 2021 Çarşamba günü saat 17.30'da sona erecektir. İlan için tıklayınız.

Zonguldak Bülent Ecevit Üviversitesi Sözleşmeli Personel (Hemşire) Alım ilanı: Zonguldak Bülent Ecevit Üviversitesi bünyesine 23 hemşire alımı yapacağını duyurdu. Hemşirelik, Sağlık Memurluğu veya Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri lisans programından mezun olmak, hemşirelik alımı şartlarından. İlana başvuracak adayların; ilanın Resmi Gazetede yayımlanma tarihinden itibaren 15 gün içinde (Saat: 23:59’a kadar) Üniversitenin https://w3.beun.edu.tr/ adresinden internet ortamında başvurularını yapmaları gerekmektedir. İlan için tıklayınız.

Adalet Bakanlığı 5075 Sözleşmeli Personel Alım İlanı: Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı ve/veya sözlü sınav sonucuna göre 3.605 sözleşmeli zabıt kâtibi 700 sözleşmeli mübaşir 625 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi 110 sözleşmeli şoför 25 sözleşmeli aşçı ve 10 sözleşmeli işaret dili tercümanı olmak üzere toplam 5.075 personel alınacaktır. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak olup, adaylar 23/02/2021-12/03/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar yapılacak. İlan için tıklayınız.

Adalet Bakanlığı 237 Sözleşmeli Personel Alım İlanı: Adaylar pozisyonlardan sadece bir mahal ve pozisyona başvuru yapabileceklerdir. Adayın birden fazla pozisyona başvuru yaptığının tespit edilmesi halinde hiçbir başvurusu kabul edilmeyecektir. Adaylar başvurularını 22/02/2021 - 12/03/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar gerçekleştirebilecekler. İlan için tıklayınız.

Adalet Bakanlığı 814 Sözleşmeli İcra Katibi Alım İlanı: Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak olup, adaylar 23/02/2021 – 12/03/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, “Adalet Bakanlığı İş Başvurusu” ekranını kullanarak başvuruları gerçekleştireceklerdir. İlan için tıklayınız.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfik Evleri Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı: Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı sınav ve/veya sözlü sınava, 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı’nda; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan alanlar başvurabilecektir. Başvurular 23.02.2021 günü başlayıp, 12.03.2021 günü saat 23.59’da sona erecektir. İlan için tıklayınız.

Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı: Jandarma Genel Komutanlığı Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemler Başkanlığı emrinde istihdam edilmek üzere Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında
Yönetmelik hükümleri doğrultusunda açıktan temin yoluyla (4) sözleşmeli bilişim personeli temini yapılacaktır.Başvurular; 25 Şubat 2021 günü başlayıp, 11 Mart 2021 günü saat 16.00’da sona erecek. İlan için tıklayınız.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sürekli İşçi Alımı: Hasta Bakımı ve Temizliği Hizmetleri için yapılacak personel alımı için başvuru şartlarını taşıyan adaylar 22/02/2021 – 26/02/2021 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet adresinden veya Alo 170 hattı üzerindende başvurular yapılabilir. İlan için tıklayınız.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı: Resmî Gazete ’de yayımlandığı tarihten (25 Ocak) itibaren 15 (onbeş) gündür. Adaylar, başvurularını Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na Üniversitemiz web sayfasında yer alan başvuru formunu tam ve eksiksiz doldurarak istenen belgelerle birlikte şahsen veya posta yolu ile yapmaları gerekmektedir. Posta/kargo yoluyla yapılacak başvurularda yaşanabilecek gecikmelerde ve eksikliklerde Üniversitemiz sorumlu olmayacaktır. Başvurular sona ermiş olmakla beraber başvuru sonuç süreci devam etmektededir. İlan için tıklayınız.

Yozgat Bozok Üniversitesi Personel Alımı: Yozgat Bozok Üniversitesi'ne hemşire, eczacı, sağlık teknikeri ve sağlık personeli kadrolarına, gündüz veya gece nöbet sistemine göre çalıştırılacak sözleşmeli personel alınacak. Başvurular, 25 Ocak 2021-08 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 16.00’ya kadar, Yozgat  Bozok  Üniversitesi  Personel  Daire  Başkanlığı’na posta yolu veya şahsen yapıldı. Her  adayın yalnızca  bir  kadroya  başvuru  yapabildiği ilan için başvuru sonuçları merakla beklenmekte. İlanı görmek için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı 500 Engelli Öğretmen Alımı: Atamalar, adayların tercihi ve EKPSS (Lisans Düzeyi) puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacak. . Engelli öğretmen alımı için başvurular 1 ila 5 Şubat tarihleri arasında alınacak. Başvurularda sona geldiğimiz ilan için tercihler 11 Şubat'ta yapılacak ve atamalar 16 Şubat'ta gerçekleştirilecek. Kılavuz için tıklayınız.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alımı: Meteoroloji Genel Müdürlüğü, KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle 6 sözleşmeli mühendis alımı gerçekleştirecek. Lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2021/3 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinde 28.01.2021 tarihi itibariyle yayınlandı. Tercih işlemlerinde 06 Eylül 2020 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2020-KPSS Lisans) girmiş olan adayların sınav sonuçları kullanılacak. Adaylar, tercihlerini 28 Ocak-3 Şubat 2021 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yaptı. İlan için tıklayınız

Gelir İdaresi Başkanlığı 337 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı İlanı: Başvurular, 1 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayıp, 10 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 17.30’da sona erdi. Başvurular, adayların http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapıldı. Başvuru formunun doldurulmasına ilişkin açıklamalar internet sitesinde yer almaktadır. Başvuru sonuçları beklenmekte. İlanın tümü için tıklayınız.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı: Başvurular 29.01.2021 ile 12.02.2021 tarihleri arasında http://www.sbu.edu.tr adresinde bulunan “Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formu”nun çıktısını alarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte 12.02.2021 tarihi mesai bitimine kadar İstanbul’u tercih etmek isteyen adaylar “Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Hamidiye Külliyesi) Personel Daire Başkanlığı Selimiye Mah. Tıbbiye Cad. No:38 Üsküdar, İSTANBUL” adresine; Ankara’yı tercih etmek isteyen adayların “Sağlık Bilimleri Üniversitesi (Gülhane Külliyesi) Personel Daire Başkanlığı Emrah Mah. 06018 Etlik - Keçiören/ANKARA” adresine şahsen veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde posta yolu ile ulaştırılması gerekmektedir. Belirtilen tarihten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir. İlanı görmek için tıklayınız.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Açıktan Memur Alımı: Başvurular, 01.02.2021 tarihi saat 14.00'da başlayıp 10.02.2021 tarihi saat 16.00’da sona erecektir. Başvurular üzerinde yapılacak inceleme sonucu, sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi ile sözlü sınavın yapılacağı yer ve sınav tarihleri Kurumun resmi internet sitesinde (www.bddk.org.tr) duyurulacaktır. Bu duyuru tebligat hükmünde olup ayrıca yazılı bildirimde bulunulmayacaktır. Sınav yeri ve/veya tarihinin değiştirilmesi halinde durum Kurumun resmi internet sitesinde (www.bddk.org.tr) ilan edilecek olup bu ilan da tebligat hükmündedir. İlanın tümü için tıklayınız.

Yozgat Bozok Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı: Üniversite hastanesinde veya Rektörlükçe görevlendirilecek diğer birimlerde, 2020 Yılı KPSS (B grubu) puan sıralaması esas alınarak, 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesi ile 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı BKK ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar gereğince, gündüz veya gece nöbet sistemine göre çalıştırılacak sözleşmeli personel alınacaktır. BaĢvuru Tarihi : 25/01/2021-08/02/2021 Pazartesi günü saat 16.00’ya kadar... İlanı görmek için tıklayınız.

Bahçelievler Belediye Başkanlığı Memur Alım İlanı: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ile Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine gore aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğerşartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur ve zabıta memuru alınacaktır. Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 08.03.2021-12.03.2021 tarihleri arasında saat 16:00'a kadar müracaat edecekler. İlanı görmek için tıklayınız.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğü Sözleşmeli Personel Alım İlanı: Üniversitenin bağlı birimlerde çalıştırılmak ve giderleri özel bütçeden karşılanmak kaydıyla, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar “da yer alan Ek 2’inci maddenin (b) fıkrası gereğince yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli sağlık personel alınacaktır. Başvuru Tarihleri: 25 Ocak 2021'den itibaren 15 (onbeş) gündür. İlanın tümünü görmek için tıklayınız.

Marmara Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı: Başvurular 25 Ocak tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde yapılacaktır. Başvuruda bulunacak adayların 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) KPSSP3 puanı ile son beş yıl içinde yapılan İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya bu dilde yapılan diğer yabancı dil sınavına (sınavlarına) girmiş olması gerekmekte olup, yazılı ve/veya sözlü/uygulamalı sınavlara çağrılacak adayların belirlenmesinde; KPSS P3 puanının %70’i ile YDS veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınav puanının %30 u alınarak oluşturulacak olan toplam puan temel alınacaktır. (Belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70, yabancı dil puanı ise sıfır (0) olarak değerlendirilecektir.) Sınava çağırılacak adayların sıralaması en yüksek toplam puandan en düşük toplam puana doğru yapılacak olup, ilan edilen bilişim personeli sayısının 10 (on) katı kadar aday sınava çağrılacaktır. İlanın tümü için tıklayınız.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Alım İlanı: Başvurular 15/02/2021 tarihinden 19/02/2021 tarihi mesai bitimine kadar (belirtilen tarihlerdeki mesai saatlerinde) imzalı Başvuru Formu ve istenilen diğer belgeler ile birlikte, Belediyemiz sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümünü yapmak üzere Elazığ Yolu Yenişehir Mahallesi Yenişehir/Diyarbakır adresinde bulunan Ali Emiri Toplantı Salonuna (Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasının Arkası) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. İlan için tıklayınız

Yorumlar (112)
Nuray 5 gün önce
Lütfen 35 yaş sınırı kalksın
Müezzin 5 gün önce
Sayın Bakanım ekonomi ve de gecikmiş hak için öncelikle memur öğretmenlerin atanması gerekmez mi?
Isimsiz 4 ay önce
Et ve sut kurumunun kasap alimlarindaki ikamet ve yas sartinin kaldirilmasini istiyoruz sayin bakanim
klm 4 ay önce
kafkas üniversitesi sayfasında alım yayınlanmamış neden acabaaa ?????
Çağrı Erdoğan 5 ay önce
Ortaokul mezunu Olanlar İnsan değil mi Onları neden İşe almıyorsunuz. Bizde vergimizi veriyoruz ediyoruz. Ogrenmissiniz lise üniversite mezunlarını Binlerce milyonlarca Ortaokul Mezunu insanları var birazda bizlere kafanızı çevirip bakın yaptığınız adalet Falan ayıptır yazıktır
Isimsiz 5 ay önce
Kamu isci alimlarinindaki ikameti turkiye geneli yapilsa ve yas sarti kaldiririlsa bizlerde basvuru yapabilsek sayin bakanim
Isimsiz 5 ay önce
Kamu isci alimlarinindaki ikameti turkiye geneli yapilsa ve yas sarti kaldiririlsa bizlerde basvuru yapabilsek sayin bakanim
Ali Aksoy 6 ay önce
ben 2010 yılında oglumu polislige gidirdim elediler 2019 yıkında bekçilige girdirdim elediler 4 Yıllık ünüversiteyi bitirdi boşta nereye baş vurdu ise torpil diyorlar adalet bumu ben bir vatan sever biriyim canımı kurşunlara göksümü siper ediyorum yinede olmuyor 31 yılda 21 tayin gördüm 10 yıl eşimden ailemden uzak kaldım vatanım için yine de hırsız dolandırıçılar yolsuzluk yapanlar ın ogulu kızı daha önçe alınıyor adalet nerde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
5
hafif yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 26 57
2. Beşiktaş 25 54
3. Fenerbahçe 26 54
4. Trabzonspor 26 48
5. Hatayspor 26 45
6. Alanyaspor 26 42
7. Gaziantep FK 26 40
8. Karagümrük 26 40
9. Göztepe 26 35
10. Antalyaspor 26 34
11. Sivasspor 25 32
12. Konyaspor 25 31
13. Malatyaspor 26 31
14. Kasımpaşa 26 29
15. Rizespor 26 28
16. Kayserispor 25 25
17. Başakşehir 26 25
18. Erzurumspor 26 25
19. Denizlispor 26 21
20. Gençlerbirliği 25 21
21. Ankaragücü 25 20
Takımlar O P
1. Giresunspor 24 53
2. Samsunspor 24 50
3. İstanbulspor 24 46
4. Altınordu 24 44
5. Adana Demirspor 24 42
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 24 39
9. Bursaspor 24 34
10. Bandırmaspor 24 31
11. Ümraniye 24 31
12. Adanaspor 24 26
13. Boluspor 24 26
14. Menemenspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 24 19
17. Ankaraspor 24 15
18. Eskişehirspor 24 7
Takımlar O P
1. Man City 26 62
2. M. United 26 50
3. Leicester City 26 49
4. West Ham 26 45
5. Chelsea 26 44
6. Liverpool 26 43
7. Everton 24 40
8. Tottenham 25 39
9. Aston Villa 24 39
10. Arsenal 26 37
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 26 34
13. Crystal Palace 26 33
14. Southampton 25 30
15. Burnley 26 28
16. Brighton 26 26
17. Newcastle 26 26
18. Fulham 26 23
19. West Bromwich 26 17
20. Sheffield United 26 11
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 25 53
3. Real Madrid 24 52
4. Sevilla 24 48
5. Real Sociedad 24 41
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 25 37
8. Granada 25 33
9. Levante 25 32
10. Athletic Bilbao 24 30
11. Celta de Vigo 25 30
12. Osasuna 25 28
13. Getafe 25 27
14. Valencia 25 27
15. Cádiz 25 25
16. Eibar 25 22
17. Real Valladolid 25 22
18. Deportivo Alaves 25 22
19. Elche 24 21
20. Huesca 25 20