Hava Durumu

Kocaeli Üniversitesi'nden mülakat açıklaması

Kocaeli Üniversitesi, görevde yükselme mülakatlarıyla ilgili çıkan haberlere yönelik kamuoyunu bilgilendiren bir açıklama yayınladı

Haber Giriş Tarihi: 06.11.2022 11:14
Haber Güncellenme Tarihi: 06.11.2022 13:14
https://www.kamuajans.com/
Kocaeli Üniversitesi'nden mülakat açıklaması

Kocaeli Üniversitesi’nden gerçek dışı haberle ilgili geniş bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bir kısım ulusal ve yerel basın ile birlikte, sosyal medyada; 2021 yılında yapılan ve yargıya intikal ederek karara bağlanmış olan, görevde yükselme sözlü sınavına ilişkin video görüntüleri bilinçli ve maksatlı olarak servis edilmekte ve kamuoyu açıkça yanıltılmaya çalışılmaktadır. İlgili video çekimleri sanki gizli yapılan ve/veya gözlerden uzak bir eylemin ifşası gibi servis edilerek gündem yaratılmaya çalışılmakta, kurumumuza zarar vermeye yönelik olarak manipüle edici biçimde paylaşılmaktadır.

YARGIYA İBRAZ EDİLMİŞTİR
Bahse konu olan çekimlerin tümü kurumumuz tarafından kayda alınmış olup sınavın şeffaflığını temin için kurumumuz arşivlerinde yer alan, mahkemeye kurumumuzca sunulmuş görüntülerdir. Video çekimlerinin tümü sınava katılan adayların, jüri üyelerinin ve temsilcilerin bilgisi dâhilinde açık bir biçimde kayda alınmış, sınavın kayıt altına alındığı bilgisi kendilerine verilmiştir. Bu minvalde ilgili görüntüler tarafımızın haklılığını ortaya koyan deliller arasında yer alıp tarafımızca yargıya ibraz edilmiştir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.