Hava Durumu

İstanbul'da Halı Saha Ve Yüzme Havuzları Açıldı

Kamuajans.com – İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karara göre; HES koduyla birlikte seyirci-refakatçi-misafir alınmaması kaydıyla 09.00-19.00 saatleri arasında halı saha ve yüzme havuzları çalışabilecek.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 21:00
https://www.kamuajans.com/
İstanbul'da Halı Saha Ve Yüzme Havuzları Açıldı

 İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karara göre; HES koduyla birlikte seyirci-refakatçi-misafir alınmaması kaydıyla 09.00-19.00 saatleri arasında halı saha ve yüzme havuzları çalışabilecek. 

İnternet kafe, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu gibi yerler de yüzde 50 kapasite sınırına uymak ve HES kodu sorgulaması yapmak kaydıyla 07.00-19.00 saatleri arasında faaliyette bulunabilecek. 

Vali Yardımcısı Niyazi Erten başkanlığında toplanan İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından yapılan açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

- Yeni bir karar alınıncaya kadar illerimizin risk grupları değiştirilmiş ve İlimiz Çok Yüksek Risk Grubunda Yer Alan İller arasında yer almıştır. 

- Risk gruplarına göre düzenlenen hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamaları yeniden düzenlenmiştir. 

- Hafta içi günlerde 21.00-05.00 saatleri arasında ilimizde sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasına devam edilecektir. Hafta sonlarında; çok yüksek risk grubunda yer alan ilimizde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, cuma günü saat 21.00’da başlayıp cumartesi ve pazar günlerinin tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00’da bitecek şekilde uygulanacaktır. 

- İlimizde yeme-içme yerleri (lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb.) ile dernek lokali, kıraathane, çay bahçesi gibi işyerleri; Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan mesafe koşullarına (masalar ve koltuklar arası) göre açık ve kapalı alanlar için ayrı ayrı olacak şekilde yüzde 50 kapasite sınırlaması ile mekanda bulunabilecek masa-koltuk sayısı ve aynı anda bulunabilecek azami kişi sayısı tespit edilerek ve HES kodu sorgulaması yapılarak, 07.00- 19.00 saatleri arasında müşteri kabul edebilecektir.

Ancak bu işyerlerinde aynı masada en fazla 2 kişinin aynı zamanda oturmasına izin verilecektir. Yeme-içme yerleri 19.00-21.00 saatleri arasında paket servisi veya gel-al şeklinde, 21.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde, tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan cumartesi ve pazar günlerinde ise 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet verecektir. 

- İlimizde daha önce faaliyeti durdurulan halı saha, yüzme havuzu vb. tesisler girişlerde HES kodu kullanılması ve seyirci/refakatçi/misafir alınmaması kaydıyla 09.00-19.00 saatleri arasında çalışabilecektir.

- İnternet kafe/salonu, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu gibi yerler, süregelen uygulamaya uygun şekilde; ilimizde % 50 kapasite sınırına uymak ve HES kodu sorgulaması yapmak kaydıyla 07.00-19.00 saatleri arasında faaliyette bulunabilecektir. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.