Kar tatili mi geliyor? Öğrencilerin mutlu olacağı haberi müjdeliyoruz!

Kar tatili mi geliyor? Öğrencilerin mutlu olacağı haberi müjdeliyoruz!

Öğrencilerin uzun zamandır beklediği haber geldi. Çocukların sevdiği kar yağışı geliyor. Kar yağışının gelişi ile beraber okullarda tatil oluyor. İşte açıklayacağımız o ilde kar yağışı gerçekleşecek.

Ara tatil dokuz gün sürdükten sonra tekrar okullar açılmaya hazırlanıyor öğrenciler tatilin bitimi ile okula hazırlık yaparken şimdide kar tatili mi geliyor ? Hangi ilimize kar yağışı gerçekleşecek ? İşte merak edilen o ilimiz. Tüm detaylar haberimizde...

Hangi ilimiz kar heyecanı yaşıyor?

Ülkemizin doğu bölgesinde bulunan Van ilimizde önümüzdeki Salı günü kar yağışı bekleniyor. Van ilimize beklenen karın yağışı ile beraber okullarda tatil olacak mı? Van valisinden bu konu ile ilgili açıklamalar ışığında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İşte il il hava tahminleri!

Marmara Bölgesi

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Kırklareli, Bursa ve Bilecik çevrelerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bölge genelinde kuvvetli, Kocaeli, Yalova, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgârın, kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/saat), kıyılarında çok kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

  • EDİRNE 6°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  • İSTANBUL 5°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Pazar sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

  • KIRKLARELİ 3°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, Kıyı ve İç Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

  • A.KARAHİSAR 2°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

  • DENİZLİ 4°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

  • İZMİR 9°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.