Vergi Borcu Olanlara Müjde

Vergi Borcu Olanlara Müjde

Kamuajans.com-Vergi borçlarına yeniden yapılandırma ön gören yasa tasarısı dün TBMM den geçerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayına sunuldu.

 

Söz konusu tasarıyla vergi borcu,Genel Sağlık Sigortası,Trafik borcu olanlar için için faizlere af gelmesi söz konusu olacak.Ayrıc yurtdışında mal varlığı olan yatırımcılar için ise güzel haberler veriliyor.Böyle durumda olanların yurtdışında bulundurdukları yat,tekne,gemi şeklinde malları olan ayrıca altın,döviz gibi mal varlıkları için ülkemizde rahat rahat bunları getirip kullanma haklarına sahip olacaklar.

Sosyal Güvenlik Kurumu alacakları, kanunun yayımlandığı tarih itibariyle ödenmemiş olan, sigorta primleri, emeklilik keseneği ve kurum karşılığı, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik primi, isteğe bağlı sigorta primi ve topluluk sigortası primi, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ilgili kanun gereğince takip edilen damga vergisi, özel işlem vergisi ve eğitime katkı bulunanlar için geri ödemede kolaylık sağlanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.