TC kimlik numarasının sonu 0,2,4,6,8 ile bitenler dikkat! Eylül ayı zamlı evde bakım maaşı hesaplara geçti mi?

TC kimlik numarasının sonu 0,2,4,6,8 ile bitenler dikkat! Eylül ayı zamlı evde bakım maaşı hesaplara geçti mi?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahiplerine destek ödemelerine devam ediyor. Eylül ayı itibariyle evde bakım maaşları zamlı olarak hesaplara geçiyor. İşte evde bakım maaşı yatan iller…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2023 yılı itibariyle de sosyal destekler verilmeye devam ediyor. Birçok farklı kesimden vatandaş için farklı destek ödemeleri hayata geçiriliyor. Bakanlık tarafından yapılan duyuruya göre evde bakım maaşlarının hesaplara geçtiği aktarıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, bakanlığın temek aile bakım hizmet modellerinden olan evde bakım maaşlarının, engelli bireylerin öncelikle aileleriyle desteklemesi düşüncesi amacıyla desteklerin ödendiği aktarıldı.

EVDE BAKIM YARDIMI NE ZAMAN YATIYOR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2006 yılından bu yana uygulanan sosyal yardımlardan biri olan evde bakım paraları birçok ihtiyaç sahibi vatandaş için destek olmaya devam ediyor. Her ay düzenli olarak hesaplara geçen evde bakım paraları ihtiyaç sahibi engelli veya bakıma muhtaç bireyler için ödeniyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan evde bakım maaşı ödemeleri her ayın 15’i ile 31’i arasında yapılıyor. Eylül ayı itibariyle evde bakım maaşları da hesaplara geçti. Temmuz ayında gelen zam ile beraber evde bakım maaşı başta olmak üzere birçok farklı destek ödemesinde miktar artırılmıştı.

ZAMLI EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR?

mtcznzc4nz-milyonlarca-kisiyi-ilgilendiriyor-evde-bakim-maaslari-yatti-mi-evde-bakim-maaslari-ne-zaman-yatacak.jpg

Eylül ayı itibariyle evde bakım maaşları yapılan son zamlar ve düzenlemeler sonrasında 5 bin 98 TL’ye çıktı. Memur maaş katsayısında yaşanan artışlara göre evde bakım maaşları da her altı ayda bir artıyor. Evde bakım maaşlarının artırılması ile birçok ihtiyaç sahibi vatandaşların bu maddi anlamda desteklenmesi sağlanıyor. Eylül ayı ödemeleri de kısa süre içinde yapıldı.

Evde bakım maaşlarının hesaba geçip geçmediğini kontrol etmek için e – Devlet üzerinden ‘’Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama’’ ekranı üzerinden vatandaşların işlem yapmaları mümkündür. Evde bakım maaşı ödemelerinin zamlı olarak hesaplara geçmesinin ardından vatandaşların pek çok ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum