Haftanın kazandıracak yatırım aracı belli oldu! Uzmanından tüyolar!

Haftanın kazandıracak yatırım aracı belli oldu! Uzmanından tüyolar!

Dolar kurundaki hareketlilik küresel çapta devam ederken Altın ve para piyasa uzmanı son açıklamalarında altın, dolar ve borsa hakkında açıklamalarda bulundu. Bu hafta en çok borsa kazandıracak dedi.

Altın ve para piyasa uzmanı İslam Memiş yaptığı son açıklamalarda oldukça dikkat çekti. Yatırım araçları arasında şu sıra yükselişleri ile dikkat çeken dolar hakkında açıklamalarda bulunan Memiş, bu haftanın en çok kazandıranı borsa olacak dedi. Dolar kurunda FED’in faiz arttırımının sonuna geldiği düşünceleri ile küresel anlamda düşüş yaşanırken TL karşısında değeri artıyor. İslam Memiş bu duruma ne diyor? İşte detaylar...

İslam Memiş’ten kazandıracak açıklaması!

Altın ve para piyasa uzmanı İslam Memiş son yaptığı açıklamalarında; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun (PPK), perşembe günü saat 14.00’de Kasım ayı faiz kararını açıklayacağını belirten İslam Memiş, "TCMB’den 250 baz puan faiz artırımı bekliyorum. Faiz kararı sonrasında döviz kurları, altın ve gümüş fiyatlarında hafif gerileme, borsa da ise yükseliş bekliyorum. Yani, bu hafta döviz ve altın değil, borsa değer kazanır" ifadelerini kullanarak dövizin veya altının değil bu hafta borsanın daha çok kazandıracağına dikkat çekti.

Dolar yatırımcılarına ve döviz ile iş yapanlara seslenen Memiş, "Dolar/TL kurunda yol haritamız aynı 29,70 lira seviyesi kapanış, 2024’de zirve 45 lira. Döviz ile ticaret yapanlar ona göre karar vermeli" ifadelerini kullanarak 2024’ün dolar kuru seviyesini dile getirdi.

Altında alım fırsatı devam ediyor!

Altın hakkında da önemli detaylara dikkat çeken Altın ve para piyasa uzmanı İslam Memiş, "1.850-1.875 lira aralığını takip edeceğim. Bu hafta yine alım fırsatı verir" "1.850 liradan 2 bin liraya giden bir yolculuğa hazırlanın" diyen İslam Memiş, "2024’de ilk hedefim 2 bin 500, devamında 2 bin 700 lira" "Dolar karşısındaki her şeyden (altın, gümüş, euro, sterlin, bitcoin) alım için korkmam. Sepete eşit şekilde koyar beklerdim" ifadeleri ile altındaki değerin 2024 yılında çok daha fazla artacağına dikkat çekti ve alım fırsatları ile tavsiyelerde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.