Cep Telefonu Alımında Taksit Yasağı Kalkıyor Mu?

Cep Telefonu Alımında Taksit Yasağı Kalkıyor Mu?

Hükümetin ekonomi yönünde değişikliklere gidiyor.Daha önceki yıllarda cep telefonunda kredi kartına taksit imkanına son veren hükümet bu durumun fuzuli harcamanın önüne geçmeyi planlıyordu.

 Hükümetin daha önce yapılan uygulamaya ile bazı ekonomik önlem paketleri yürülüğe koyulmuştu.Tüketiciyi bankalara karşı korumak için getirilen önlemlerde harcamalarda maksimum 9 taksit sayısına çıkılabiliyor telefon alımında ise taksit imkanı kaldırılmıştı.

Her ne kadar farklı formüllerle bu yasak kırılsada hükümetin planladığı derecede etkili olmuş ihtiyaç haricinde fuzuli harcamaların önüne geçilmiş bankaların vurgunlarına dur denilmişti.

Ekonominin tekrar normal seviyelere çekilmesi ile bu uygulamalarda hafifletmeye giden hükümet telefon tutkunların beklediği haberi vererek telefon satışında kredi kartı taksitini tekrar uygulamaya koyacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.