Altın yatırımcılarını ilgilendirecek yeni fırsat açıklamaları ünlü ekonomistten geldi!

Altın yatırımcılarını ilgilendirecek yeni fırsat açıklamaları ünlü ekonomistten geldi!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra hareketlenen piyasa da altın yatırımcıları artarken piyasa verilerinin tahmin ve raporlarına göre alım-satım fırsatlarının takibi de arttı. Ünlü ekonomist son açıklamalarında altın yatırımcılarına yeni tüyolar verdi.

Ünlü ekonomist Necmettin Batırel yeni açıklamalarında altın yatırımcılarına özel yeni fırsatlardan bahsetti. Ekonomist Necmettin Batırel son yaptığı açıklamalarında altın yatırımcılarını ilgilendirecek açıklamalarda bulunurken altın alımı için zaman ve fırsat kollayanlara da ince tüyolarda bulundu. Ekonomist Necmettin Batırel açıklamalarında neler dedi? Altın için en iyi yeni alım fırsatı ne zaman gelecek? İşte tüm detaylar ve açıklamalar…

Ünlü ekonomist açıklamalarında neler dedi?

Ekonomist Necmettin Batırel son yaptığı açıklamalarında altın piyasasında son dönemde düşüş trendi içinde olan altının düşüşün bittiğine değindi. Piyasa değerlendirmelerinde ise dolar endeksinin 104,96 düzeyinde olduğunu bununla beraber ABD’nin 10 yıllık tahvil getirilerinin 4.27'de olduğunu belirten ekonomist ons fiyatının ise 1920 dolarda olduğunu belirtti.

Ünlü ekonomist açıklamalarının devamında ABD hisse senedi endekslerinin gün ortasında çoğunlukla zayıf seyrettiğini ve trader yatırımcıların piyasadaki risk iştahının iyi olmadığını dile getirdi. Dünya’dan en büyük ikinci ekonomisine sahip Çin’in ihracatının yıllık bazda %8,8 düştüğünü söyleyen Ekonomist Necmettin Batırel Çin’deki ekonominin son daralmalarla beraber daha da kötüye gideceğini tahmin ettiğini açıkladı.

Altında durum ne olacak?

Açıklamalarının devamında Çin ekonomisinin kötüye gittiğine değinen Batırel, altında 1935 dolar direncinin kritik bir öneme sahip olduğunu belirtti, aşılması durumuna 1950-1965 dolar seviyelerine çıkabileceğini dile getirdi. Bu rakamları ulaşabilmesi için altının 1915 desteğini kırması gerektiğini söyleyen Batırel, gram altın tutarının 1655 TL olduğunu aktardı. Bankalarda 1640 ile 1705 TL civarında yer alan altın fiyatının Kapalıçarşı'da 1690-1700 TL'den işlem gördüğünü açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.