3. Faz Destek Paketi Ödemeleri Değerlendirme Süreci Ne Zaman Tamamlanacak?

3. Faz Destek Paketi Ödemeleri Değerlendirme Süreci Ne Zaman Tamamlanacak?

Kamuajans.com – Koronavirüs pandemisi ile mücadelede hükümet sağlık alanında savaş verirken aynı zamanda ekonomi alanında da çetin geçen mücadelenin sorunsuz atlatılabilmesi için her kesime ekonomik yardımlarda bulunmaya devam ediyor.

Hükümet koronavirüs ile mücadelede bir süredir kapalı kalan işletmelere, emeklilere ve son olarakta maddi imkanı yetersiz olan her ailden bir kişiye olmak üzere yardımlara devam ediyor. Faz olarak nitelendirilen bu ödemelerin son 3.fazı olan ihtiyaç sahibi ailelere ödenecek 1000 lira ekonomik destek paketinin başvuruları geçtiğimiz haftalarda başlamıştı. E-devlet üzerinden kısa sürede milyonlarca vatandaşın başvurduğu 1000 liralık ekonomik destek paketine talep bu kadar çok olunca hükümet yetkilileri başvuru yapan adayların başvuru şartlarını güncelledi. Maddi imkanı yeterli olan lüks araç sahibi gibi kişilerinde başvurduğu ekonomik destek paketine başvuran bu adayların başvuruları iptal edilmişti.

Diğer adayların başvuruları halen değerlendirme süreci devam ederken başvurusu kabul edilen kişilerin kabulünde bulundukları bölgedeki kaymakamlıkların etkisinin fazla olacağı belirtildi. Başvuru yapan kişilerin eve giren toplam maaşın yanı sıra üzerine kayıtlı ev araba gibi kriterlerinde başvuru sürecinde etkili olacağı belirtildi.

Halen başvuru süreci değerlendirmede olan vatandaşların başvuru süreçlerinin tamamlanacağı tarih belli olmazken sürecin kısa sürede tamamlanması bekleniyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.