Ücretli Öğretmenlik Kasım'da Son Bulsun

Ücretli Öğretmenlik Kasım'da Son Bulsun

KamuAjans.Com-Milli Eğitim Bakanlığının ücretli öğretmenlik uygulamasından vazgeçmesi gerektiğini düşünen öğretmenler ücretli öğretmenlik uygulamasının kasım'da son kez uygulanıp sonrasında uygulanmamak üzere bitirilmesi gerektiğini düşünüyor.

 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ında doğru bulmadığı ücretli öğretmenlik uygulaması hakkında göreve geldikten sonra yaptığı açıklamada ücretli öğretmen çalıştırmak doğru mu? sorusuna "kesinlikle doğru değil" cevabını verdi. Yılmaz, "Doğru olduğunu söylemiyoruz, kesinlikle doğru değil. Doğru olanı kadrolu öğretmen. Bir doğrusu var, bir de hayatın gerçeği var. Güneydoğu'ya öğretmen atıyoruz, bir yıl sonra yüzde 90'a yakını geri dönüyor, mazeret ataması ya da eş tayini nedeniyle. Eş tayiniyle atamasak, 'aile bütünleşmesini sağlamıyorsunuz' denilecek. Güneydoğu'da birilerini tutmamız lazım. Ücretli öğretmen de sözleşmeli öğretmen de var." demişti.

Henüz bu cümlelerin üzerinden 3 ay geçmesine rağmen sözleşmeli öğretmenlik uygulamasında geri adım atmayan milli eğitim bakanlığına öğretmenlerden tepki geldi.Sosyal ağ twitter'dan #ÜcretliyeSonKasımaAtama hastag'i ile seslerini duyurmaya çalışan eğitimcilerin bu tepkisine milli eğitim bakanlığının ne yanıt vereceği merak ediliyor.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.