Hava Durumu

Temel Eğitim için; 21 Haziran – 02 Temmuz Arası Etkinlik Kitapları Yayınlandı

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Öğrencilerimizin akademik gelişimlerini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen faaliyetlerin yanında fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif etkinliklerle de gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla “Etkinlik Kitapları” hazırladı.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 02.11.2021 20:58
https://www.kamuajans.com/
Temel Eğitim için; 21 Haziran – 02 Temmuz Arası Etkinlik Kitapları Yayınlandı

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan yazıda "2 Temmuz 2021 tarihinde sona erecek olan 2020-2021 ders yılı içerisindeki eğitim öğretim

faaliyetlerinin uzaktan ve yüz yüze olarak devam edeceği ilgi (c) yazımız ile belirtilmiştir.Öğrencilerimizin akademik gelişimlerini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen faaliyetlerinyanında fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif etkinliklerle de gelişimlerinin desteklenmesigerekmektedir.

Bu kapsamda; 21 Haziran-2 Temmuz 2021 tarihleri arasında resmî/özel okul öncesi veilköğretim kurumları ile Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı okul öncesi veilköğretim kademesindeki özel eğitim okulları ve özel eğitim sınıflarında, öncelikle okulların kendiimkânları ile yapacakları faaliyetler olmak üzere, yerel imkânlar ve diğer kamu kuruluşları iş birliğindeöğrencilerin ihtiyaçlarına göre okul müdürlüklerince belirlenecek faaliyetler gerçekleştirilecektir. Bufaaliyetlerin öğrencilerin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportifalanlarda okula ve sınıfa özel düzenlenmesi önem taşımaktadır. Ayrıca öğrencilerimizinhttps://tegm.meb.gov.tr adresinde yer alan etkinlik kitaplarından faydalanması da sağlanacaktır.

 Yukarıda yapılan açıklamalar doğrultusunda il/ilçe ve okul müdürlüklerince gerekli tedbirlerinalınarak faaliyetlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi hususunda; Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim."ifadeleri kullanıldı. 

Etkinlik kitapları için TIKLAYINIZ

Bunlar da ilginizi çekebilir

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.