Telafi Eğitimi İçin İki Seçenek

Telafi Eğitimi İçin İki Seçenek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Ülke TV'de eğitime dair merak edilen sorulara cevap verdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yaptığı açıklamalara göre telafi eğitimi kesinlikle yapılacak.

Bilim Kurulu'nun 22 Nisan 2020 tarihli toplantısında telafi eğitimi ve okulların ne zaman açılacağı yönündeki konulara ilişkin kendilerinin de içinde bulunduğu bir istişarenin yapıldığını aktaran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bütün bunları önümüzdeki haftalar içinde değerlendirip online olmamak şartıyla çocukların sağlığını koruyacak şekilde sınavı rahatlıkla yapabiliriz. Asla bir çocuğumuzu bile riske atmak istemeyiz. Böyle bir şey elbette yapılırken öncelik çocuklarımızın sağlığı. Onları koruyarak kollayarak belli düzenlemeler yapılır. Ülkede kaç sınıf, kaç sıra var, şu aralıklarla oturduğunda öğrencilerin ne kadarını hangi binada ya da ortamda sınava alabiliriz bunlarla ilgili çalışmalarımızı da yaptık. Ne şekilde olacaksa bunun değerlendirmesi yapılır. Biz de farklı, değişik yaklaşımlara, uygulamalara açığız. Çoçukların yüz yüze sınav olabilmesiyle ilgili tedbir paketimiz hazır." demişti.

Buna göre Koronavirüs kontrol altına alındığında ve Bilim Kurulu onay verdiğinde Mayıs-Haziran aylarında olmak üzere 2 aylık bir telafi eğitimi yapılabilir yada Koronavirüs devam ederse ve Bilim Kurulu okulların açılışına onay vermezse, Eylül-Ekim aylarında olmak üzere 2 aylık bir telafi eğitimi yapılabilir. Bu seçeneklerden hangisinin yapılacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.